LM: Bayer z lekarstwem na dominację “Barcy”!

9 gru 2015, 22:37

Ostatnia kolejka fazy grupowej Ligi Mistrzów w grupie E Bayer oraz AS Roma walczyli do ostatniej minuty o awans do dalszej części rozgrywek. Urwanie punktów Barcelonie niestety nie pomogło. Mecz zakończył się remisem 1:1 i Bayer musi pocieszyć się tylko grą w Lidze Europy. Grupę pewnie wygrywa Barcelona, a na 4. ostatnim miejscu nie znalazł się….Arsenal, a BATE Borysów.

Był to całkiem inny mecz, w których ogłądamy Barcelonę. Po pierwszej połowie to Bayer miał przewagę w posiadaniu piłki, wynik “Aptekarzy” wynosił 52%, ciężko doszukać się ostatniego meczu Barcelony, kiedy by przegrywała w tym aspekcie gry. Mimo, że Bayer ustalał warunki gry to “Duma Katalonii” pierwsza zdobyła bramkę, a na listę strzelców w 20 minucie wpisał się jeden z zaledwie trzech podstawowych piłkarzy w wyjściowym składzie Louisa Enrique (obok Rakiticia i Ter Stegena) – Leo Messi. Zaledwie 180 sekund później 8. drużyna Bundesligi wyrównała po akcji z lewej strony – Calhanoglu na 9. metr do Chicharito i mamy 1:1.
W 39′ Hakan Calhanoglu dobrze bardzo mocno uderzył na bramkę Ter Stegena, ale bramkarz “Blaugrany” nie dał się kolejny raz zaskoczyć. Pierwsza połowa mimo remisu dla Bayeru.

W drugiej połowie podobny obrazek, Bayer zaczął atakować i już w 49 minucie mogło być 2:1… mogło, po fatalnym pudle Calhanoglu. Turek otrzymał prezent w postaci wybitej piłki wprost pod jego nogi i jego podcinka po długim rogu wyszła za linię końcową. W 60′ Barcelona znowu musiała liczyć na bramkarza, gdyż znalazł się sam na sam z Bellarabim, jednak tym razem Ter Stegen znowu ratuje Katalończyków. W 70 minucie przewaga gospodarzy coraz bardziej widoczna. W drugiej połowie Barcelona nie przeprowadziła jeszcze ani jednek składnej akcji!

W 1 minucie doliczonego czasu gry Ter Stegen znowu ratuje Barcelonę po fantastycznym uderzeniu Bellarabiego, bramkarz tą piękna interwencją wyeliminował niemiecką drużynę z dalszej gry w LM.

Sebastian Boenisch całe spotkanie oglądał z ławki rezerwowych.

Bayer Leverkusen – FC Barcelona 1:1