LM: Bayern na kolanach, Kiedrzynek zagra w półfinale!

29 mar 2017, 22:32

Paris Saint-Germain zdołało odrobić jednobramkową stratę z Monachium, wygrywając przed własną publicznością z Bayernem 4:0. Tym samym to drużyna Katarzyny Kiedrzynek zagra w półfinale Ligi Mistrzyń.

O godz. 20:00 na Parc de Princes rozpoczęło się rewanżowe spotkanie ćwierćfinałowe Ligi Mistrzyń, w którym miejscowe PSG podejmowało Bayern Monachium. W pierwszym meczu drużyna Katarzyny Kiedrzynek dominowała, stworzyła sobie mnóstwo okazji strzeleckich, ale to zespół z Bawarii zdołał zdobyć bramkę i przyjeżdżał do Paryża w uprzywilejowanej pozycji.

Paris Saint-Germain szybko wzięło się do odrabiania strat, bowiem już w 4. minucie Delie wpisała się na listę strzelców, wykorzystując gapiostwo defensorek gości. Osiem minut później było już 2:0 dla gospodyń, kiedy to Cristiane z ostrego kąta pokonała bezradną Korpele. PSG przeważało, zupełnie zamykając rywalki na ich własnej połowie i jeszcze przed przerwą podopieczne Patrice Lair’a zdołały podwyższyć prowadzenie. Tym razem drogę do siatki znalazła Cruz Trana, która z zimną krwią wykończyła piękną dwójkową akcję. Po zmianie stron obraz meczu nie uległ zmianie, paryżanki kontrolowały wydarzenia boiskowe i szybko rozwiały wszelkie nadzieje przyjezdnych o odrobieniu strat. W 52. minucie swoje drugie trafienie zanotowała Cristiane, ustalając wynik spotkania na 4:0.

Całe spotkanie w barwach Paris Saint-Germain rozegrała reprezentantka Polski Katarzyna Kiedrzynek, która tym razem nie miała wiele pracy między słupkami. Zawodniczki Bayernu Monachium czterokrotnie uderzały w kierunku bramki, tylko raz trafiając w jej światło.

Zwycięstwo 4:0 nad Bayernem zapewniło podopiecznym Patrice Lair’a trzeci z rzędu awans do półfinału Ligi Mistrzyń. Dwa sezony dotarły aż do finału, w którym uległy 1:2 FFC Frankfurt, a w ubiegłym roku pożegnały się z rozgrywkami na etapie półfinałów, po rzutach karnych przegrywając z Lyonem, późniejszym triumfatorem rozgrywek. W tym roku w 1/2 finału Ligi Mistrzyń na Paris Saint-Germain czeka już FC Barcelona, która ograła FC Rosengard.

Paris Saint-Germain 4:0 (3:0) Bayern Monachium

Bramki: Delie 4′, Cristiane 12′,52′, Cruz Trana 42′

PSG: Kiedrzynek – Georges, Delannoy, Cristiane, Lawrence, Paredes, Perisset, Delie, Verónica Boquete, Geyoro, Cruz Traña

BAYERN: Korpela – Lewandowski, Abbé, Baunach, Behringer, Miedema, Wenninger, Maier, Faisst, Rolser, Däbritz