LM: Juventus zdobywa Old Trafford! Czyste konto Szczęsnego!

23 paź 2018, 23:57

W spotkaniu 3. kolejki grupy H Ligi Mistrzów Juventus pokonał na Old Trafford Manchester United. Jedyne trafienie w meczu zdobył Paulo Dybala.

Pojedynek pomiędzy Manchester United, a Juventusem nie miał wyraźnego faworyta, ale był to sentymentalny powrót Cristiano Ronaldo na swój dawny obiekt. Przewagę w pojedynku od samego początku przejęli podopieczni Maxa Allegriego, którzy raz po raz zagrażali bramce Davida De Gei. W 17. minucie Portugalski napastnik Starej Damy przedarł się prawą stroną boiska i dośrodkował piłkę w pole karne. Tam dość przypadkowo wślizgiem zgrał ją Juan Cuadriado i Paulo Dybala bez najmniejszych problemów dał prowadzenie Włochom.

W kolejnych minutach przyjezdni nie zwalniali tempa chcąc podwyższyć prowadzenie. Niestety na ich nieszczęście bardzo dobrze dysponowany dziś był hiszpański bramkarz Manchesteru który wybraniał groźne uderzenia m.in. Joao Cancelo i Cristiano Ronaldo.

Defensywa Juventusu nie pozwalała się przedrzeć atakującym gospodarzom, a jedną na prawdę groźną sytuację stworzyli oni w 75. minucie kiedy to Paul Pogba uderzając z dalszej odległości trafił w lewy słupek bramki. Piłka po odbiciu się od niego trafiła jeszcze w głowę Szczęsnego i opuściła plac gry. Ostatecznie mecz zakończył się wygraną Juve 1:0. Włosi po 3 kolejkach mają komplet 9 punktów.

MU 0:1 Juventus