LM: Karabach przegrywa z Romą. Cały mecz Rzeźniczaka

5 gru 2017, 22:55

W spotkaniu 6. kolejki grupy C AS Roma pokonała 1:0 Karabach. Całe spotkanie w azerskiej drużynie zagrał Jakub Rzeźniczak.

Pojedynek na Stadio Olimpico był bardzo ważny dla włoskiej drużyny. Przy braku zwycięstwa oraz korzystnym wyniku w drugim meczu tej grupy mogli zakończyć swoje zmagania w tegorocznej edycji Ligi Mistrzów już na fazie grupowej. Z kolei dla przyjezdnych był to pojedynek o tzw “pietruszkę”. Azerowie już wcześniej pozbawili się szansy na dalszą grę w europejskich pucharach.

Pierwsza połowa zdecydowanie należała do gospodarzy którzy przeważali w spotkaniu i częściej gościli pod bramką rywali. Jednak dobra gra w defensywie m.in. Jakuba Rzeźniczaka nie pozwoliła zdobyć Włochom bramki.

W drugiej już tak sztuka się udała. W 53. minucie Diego Perotti wykorzystał dogranie Edina Dżeko i dał prowadzenie Rzymianom którego już nie oddali do końca meczu. Podopieczni Eusebio Di Francesco starali się strzelić jeszcze jedną bramkę, ale za każdym razem bili głową w mur.

Jakub Rzeźniczak zagrał dobre spotkanie, ale w końcówce został ukarany żółtym kartonikiem. Z kolei Łukasz Skorupski cały mecz przesiedział na ławce rezerwowych.