LM: Kosmiczny mecz Haalanda! Manchester City i Inter w ćwierćfinale

14 mar 2023, 22:59

Manchester City między innymi po pięciu trafieniach Erlinga Haalanda rozgromił aż 7:0 ekipę RB Lipsk i zameldował się w ćwierćfinale Ligi Mistrzów. Dalej zagra również Inter Mediolan, który obronił przewagę w starciu z FC Porto.

W ubiegłym tygodniu poznaliśmy czterech pierwszych ćwierćfinalistów Ligi Mistrzów. Awans do dalszej fazy wywalczyły Chelsea (2:1 z Borussią), Benfica (7:1 z Club Brugge), AC Milan (1:0 z Tottenhamem) i Bayern Monachium (3:0 z PSG). Teraz do tego grona dołączyły Manchester City i .

City gromi Lipsk, pięć goli Haalanda

W pierwszym meczu pomiędzy RB Lipsk i Manchesterem City dość niespodziewanie padł remis 1:1. Mistrzowie Anglii wyraźnie przeważali, ale w drugiej połowie gospodarze włączyli drugi bieg i zdołali doprowadzić do wyrównania, zachowując szanse na rewanżowe spotkanie.

Nadzieje niemieckiej ekipy szybko spaliły na panewce. Zabójczą skutecznością wykazał się Erling Haaland, który strzelił aż pięć goli, totalnie rozbijając zespół prowadzony przez Marco Rose. Tuż po przerwie do siatki trafił ponadto Ilkay Gundogan, a w doliczonym czasie gry wynik na 7:0 ustalił Kevin De Bruyne.

Inter obronił przewagę z pierwszego meczu

Pojedynek FC Porto z Interem Mediolan zapowiadał się jako znacznie bardziej wyrównane starcie. Przed trzema tygodniami ekipa z Serie A wygrała 1:0 po bramce Romelu Lukaku. Taki wynik absolutnie nie dawał zespołowi Simone Inzaghiego pewności przed rewanżem.

Na przestrzeni całego meczu to gospodarze wydawali się sprawiać lepsze wrażenie. Najlepsze okazje mieli Mateus Uribe, Stephen Eustaquio i Evanilson, ale nie potrafili znaleźć drogi do siatki. Ostatecznie mecz zakończył się bezbramkowym remisem, który premiował awansem ekipę Interu.

FC Porto vs Inter Mediolan 0:0