LM: Mieszane szczęście polskich piłkarzy. 2 kolejne kluby z awansem do 1/8 finału

29 lis 2023, 23:00

W środowy wieczór dobiegła końca piąta kolejka fazy grupowej Ligi Mistrzów. Arsenal i PSV Eindhoven stały się kolejnymi ekipami, które wywalczyły awans do 1/8 finału. We wszystkich ośmiu spotkaniach obejrzeliśmy natomiast czterech polskich piłkarzy.

Dobre mecze Piątkowskiego i Grabary, porażki ekip Frankowskiego i Zielińskiego

Traumatyczny wieczór przeżyło RC Lens z Przemysławem Frankowskim w składzie. Francuska drużyna została rozgromiona na wyjeździe przez Arsenal aż 0:6, a pięć z sześciu bramek padło jeszcze w pierwszej połowie. Reprezentant Polski spędził na boisku pełne 90 minut, ale totalnie nie był w stanie pomóc w odwróceniu rezultatu.

Po raz pierwszy w tym sezonie Ligi Mistrzów w wyjściowym składzie RB Salzburg znalazł się Kamil Piątkowski. Polski obrońca rozegrał bardzo dobre spotkanie na Anoeta przeciwko Realowi Sociedad. Pomimo dużej przewagi, hiszpański zespół nie zdołał trafić do siatki i mecz zakończył się bezbramkowym remisem.

Bardzo dobry występ zanotował również Kamil Grabara, który musiał przeciwstawiać się napastnikom Bayernu Monachium, z Harrym Kane’m na czele. Polski bramkarz był nie do pokonania i zachował czyste konto na Allianz Arena, dzięki czemu FC Kopenhaga sprawiła niemałą niespodziankę.

Z pierwszego zwycięstwa nad Realem Madryt nie mógł się cieszyć Piotr Zieliński. Jego Napoli po niezwykle ciekawym meczu przegrało na Santiago Bernabeu 2:4, a reprezentant Polski przebywał na murawie do 65. minuty.