[WIDEO] el. LM: Milik strzelił i poderwał Ajax do walki o awans! Niestety bezskutecznie…

Aktualizacja: 4 sie 2015, 22:57
4 sie 2015, 21:36

Ajax Amsterdam niespodziewanie przegrał na własnym stadionie z Rapidem Wiedeń 2:3 (0:2). Bramkę, która poderwała gospodarzy do walki strzelił Arkadiusz Milik. Wicemistrz Holandii za sprawą gola Nemanji Gudelj doprowadził kilkanaście minut później do remisu, lecz ostatecznie awans gości do ostatniej rundy eliminacyjnej Ligi Mistrzów zapewnił gol Louisa Schauba.

Polak wybiegł w podstawowym składzie i w 52. minucie wykorzystał dośrodkowanie z lewej strony boiska, pokonując pięknym wolejem Jána Novotę. Wcześniej jednak Ajax stracił dwie bramki. Najpierw futbolówkę przed własną bramką stracił niedoświadczony Daley Sinkgraven i Srđan Grahovac zagrał w tempo do nadbiegającego Stefana Stangla. Austriak przelobował Jaspera Cillessena, posyłając piłkę wzdłuż linii bramkowej. Tam z najbliższej odległości głową na 1:0 dla Rapidu strzelił Robert Berič. 2:0 zrobiło się po tym jak swobodnie przez defensywę gospodarzy przedarł się Louis Schaub i oddał strzał w środek bramki. W ostatniej chwili tor lotu piłki zmienił jednak Joël Veltman, myląc własnego golkipera.

Po kontaktowym trafieniu Milika Ajax poczuł wiatr w żagle, czego efektem jest bramka Gudelja. Ostatnie słowo należało jednak do gości, a konkretnie do Schauba, który trafiając w 77. minucie dał Rapidowi awans.

Eliminacje Ligi Mistrzów – III runda (rewanż, pierwszy mecz 2:2)
Ajax Amsterdam – Rapid Wiedeń 2:3 (0:2)