LM: Nieudany powrót Szczęsnego

29 wrz 2015, 22:31

To nie było udany powrót Wojtka Szczęsnego po kontuzji dłoni jakiej doznał w meczu z FC Barceloną. Jego AS Roma w 2.kolejce fazy grupowej Ligi Mistrzów przegrała na wyjeździe z BATE Borysów 2:3 (0:3).

W pierwszej połowie spotkania istniał tylko jeden zespół i nie była to AS Roma. BATE wyszło na prowadzenie już 8. minucie spotkania. Ładną akcję zespołu z Białorusi zakończył strzałem na pustą bramkę Igor Stasevic. Cztery minuty później mieliśmy już 2:0 dla BATE. Polskiego bramkarza ze znacznej odległości pokonał Filip Mladenović. Niestety w tym wypadku był to ewidentny błąd w ustawieniu Szczęsnego. BATE nie ustępowało w atakach i w 30. minucie mieliśmy kolejnego gola dla gospodarzy. Z ostrego kąta zaskakujący strzał ponownie oddał Filip Mladenović, piłka przeleciała nad rękami bezradnie interweniującego Szczęsnego. W tej sytuacji polski bramkarz także mógł zachować się lepiej. W pierwszej połowie więcej bramek już nie zobaczyliśmy.

Po przerwie wreszcie do ataków ruszył zespół z Rzymu. W 66. minucie starty zmniejszył Gervinho, który z bliskiej odległości pokonał bramkarza BATE. Roma coraz mocniej atakowała. W 82. minucie było już tylko 3:2 dla Białorusinów. Tym razem bramkę dla przyjezdnych technicznym strzałem z pola karnego zdobył Vassilios Torosidis. Jednak więcej bramek już nie widzieliśmy. Drużynie Wojciecha Szczęsnego nie udało się odrobić strat i dość niespodziewanie nie wywozi z Białorusi choćby jednego punktu.

BATE Borysów  –  AS Roma 3:2 (3:0)