LM: Real i Napoli w ćwierćfinale! Piotr Zieliński z golem [WIDEO]

Aktualizacja: 16 mar 2023, 07:47
15 mar 2023, 22:55

Real Madryt i Napoli uzupełniły stawkę ćwierćfinalistów Ligi Mistrzów. Ekipa ze stolicy Hiszpanii pokonała w rewanżu 1:0 Liverpool, natomiast drużyna z Neapolu rozbiła 3:0 ekipę Eintrachtu Frankfurt.

W środę poznaliśmy komplet drużyn, które zakwalifikowały się do ćwierćfinału Ligi Mistrzów. Wcześniej grę w tej fazie zapewniły sobie Manchester City, Inter Mediolan, Chelsea, Benfica Lizbona, AC Milan i Bayern Monachium. Pozostały zatem dwa wolne miejsca.

Napoli ponownie punktuje Eintracht

Rozgrywające znakomity sezon w Serie A Napoli przenosi formę również na Ligę Mistrzów. W fazie grupowej wygrało pięć meczów, natomiast w pierwszym spotkaniu 1/8 finału pokonało Eintracht Frankfurt na wyjeździe 2:0. Rewanż miał być zatem formalnością dla zespołu Luciano Spallettiego.

Kolejne znakomite spotkanie rozegrał niezawodny Victor Osimhen, który trafiał do siatki pod koniec pierwszej połowy i osiem minut po zmianie stron. W 64. minucie na 3:0 podwyższył Piotr Zieliński, który chwilę wcześniej został sfaulowany w polu karnym i skutecznie wykorzystał jedenastkę.

Polak wraz z partnerami z zespołu osiągnęli historyczny dla Napoli rezultat. Klub spod Wezuwiusza pierwszy raz w swojej historii zagra w ćwierćfinale Ligi Mistrzów.

Napoli vs Eintracht Frankfurt 3:0
1:0 Victor Osimhen 45+2′
2:0 Victor Osimhen 53′
3:0 Piotr Zieliński [karny] 64′

Real potwierdza przewagę nad Liverpoolem

Pojedynek Realu Madryt z Liverpoolem stanowił powtórkę finału ubiegłorocznej edycji rozgrywek – wówczas zdecydowanie lepsi byli “Królewscy”, którzy wygrali 1:0. W pierwszym meczu 1/8 finału zespół ze stolicy Hiszpanii zdeklasował “The Reds”, wygrywając na Anfield aż 5:2. W rewanżu zatem odrobienie strat było niezwykle trudną sztuką.

Pierwsza część spotkania była bardzo wyrównana – obie drużyny stworzyły sobie po kilka dogodnych okazji. W drugiej części Liverpool stopniowo gasł, a Real zdołał to wykorzystać – w 79. minucie Karim Benzema po asyście Viniciusa Juniora strzelił gola ustalającego rezultat tego pojedynku na 1:0.

Real Madryt vs Liverpool 1:0
1:0 Karim Benzema 79′

Losowanie ćwierćfinałowych i półfinałowych par Ligi Mistrzów odbędzie się w piątek, 17 marca o godzinie 12:00 w Nyonie. Spotkania 1/4 finału odbędą się 11-12 kwietnia, natomiast rewanże zaplanowano na 18-19 kwietnia.