Jastrzębski Węgiel w półfinale LM! Absolutna dominacja nad niemieckim rywalem

15 mar 2023, 20:07

Jastrzębski Węgiel po raz drugi z rzędu zameldował się w półfinale siatkarskiej Ligi Mistrzów CEV. Podopieczni Marcelo Mendez w rewanżu z niemieckim VfB Friedrichshafen wygrali 3:0 i zameldowali się w czołowej czwórce tegorocznej edycji rozgrywek.

Pierwszy mecz pomiędzy oboma ekipami dobitnie pokazał, kto jest faworytem tego dwumeczu. Przed niecałym tygodniem siatkarze Jastrzębskiego Węgla bez większych problemów wygrali 3:0, deklasując swojego rywala we wszystkich trzech setach.

Absolutna dominacja Jastrzębskiego Węgla

Początek pierwszego seta był jeszcze względnie wyrównany – do stanu 9:8 ekipa Friedrichshafen trzymała się blisko gospodarzy. Później jednak siatkarze Marcelo Mendeza systematycznie powiększali przewagę, która w pewnych momentach wynosiła już 10 punktów. Ostatecznie różnica wyniosła 11 “oczek” – polska drużyna wygrała 25:14.

Mniej więcej do połowy drugiego seta gra toczyła się wyjątkowo po myśli gości, którzy byli w stanie nawet wyjść na prowadzenie 12:9. Zawodnicy Jastrzębskiego Węgla nie chcieli jednak na to pozwolić i zaczęli odrabiać straty. Udało im się to z nawiązką – drugiego seta wygrali 25:20.

W decydującym secie goście trzykrotnie zdołali wyjść na prowadzenie różnicą jednego punktu, ale na nic więcej ich nie było stać. Gospodarze ponownie zdominowali niemiecką drużynę i przekonująco wygrali trzeciego seta 25:16.

Jastrzębski Węgiel vs VfB Friedrichshafen 3:0 (25:14, 25:20, 25:16)

W półfinale Ligi Mistrzów CEV podopieczni Marcelo Mendeza czekają jeszcze na rywala – będzie nim Halkbank Ankara lub Cucine Lube Civitanova. W pierwszym meczu turecka ekipa wygrała 3:1. Spotkanie rewanżowe rozpocznie się o godzinie 20:30.