LM: Skromne zwycięstwo Lisów. Polacy poza kadrą meczową

18 paź 2016, 22:42

Leicester City pokonało 1:0 FC Kopenhagę w ramach spotkania 3. kolejki grupy G Ligi Mistrzów. Niestety zarówno Bartosz Kapustka jak i Marcin Wasilewski znaleźli się poza kadrą meczową. Lisy po trzech spotkaniach mają komplet punktów i pewnie przewodzą w stawce.

Podopieczni Claudio Ranieriego w tegorocznej edycji Ligi Mistrzów najpierw pokonali łatwo 3:0 Club Brugge, a następnie skromnie 1:0 rozprawili się z FC Porto. W trzeciej kolejce mistrzowie Anglii podejmowali na własnym stadionie FC Kopenhagę. Po raz kolejny uznania w oczach swojego szkoleniowca nie znaleźli obaj polscy piłkarze.

Pierwsza połowa spotkania bardzo wyrównana. Żadna z drużyn nie osiągnęła znaczącej przewagi. Dużo niedokładności i walki w środku pola spowodowało, że pierwszą bramkę zobaczyliśmy dopiero w 40. minucie. Mahrez otrzymał podanie od swojego kolegi z reprezentacji, Slimaniego i z zimną krwią pokonał bramkarza rywali.

W drugiej części gry mimo kilku na prawdę dobrych okazji nie zobaczyliśmy więcej bramek. Lisy ostatecznie wygrały 1:0 i z dziewięcioma punktami na koncie liderują w grupie G.