LM: Słaba Barca przegrywa z Szachtarem. Lewandowski bez okazji na gola

Aktualizacja: 8 lis 2023, 18:06
7 lis 2023, 20:41

FC Barcelona zanotowała pierwszą porażkę w tym sezonie Ligi Mistrzów, przegrywając na stadionie w Hamburgu 0:1 z Szachtarem Donieck. Pełne 90 minut rozegrał Robert Lewandowski, ale jego występ był daleki od idealnych. Dowodem na to był brak choćby jednego celnego strzału Polaka.

Piękny gol Szachtara na 1:0 do przerwy

Od pierwszych minut spotkania rozgrywanego na Volksparkstadion w Hamburgu grał Robert Lewandowski. 35-latek niedawno wrócił po kontuzji i zaliczył nieudany występ przeciwko Realowi Sociedad. Mecz z Szachtarem Donieck miał być dla niego swego rodzaju przełamaniem i szansą na pierwszą bramkę po powrocie do gry.

W pierwszej połowie FC Barcelona nie miała praktycznie żadnych argumentów w ofensywie. Jedynie Ilkay Gundogan i Raphinha byli w stanie oddać strzał na bramkę Szachtara, ale oba te uderzenia nie stworzyły żadnego zagrożenia. Gospodarze dość swobodnie kontrolowali przebieg wydarzeń.

Szachtar długimi momentami miał więcej z gry, co potwierdził w 40. minucie. Giorgi Gocholeishvili z prawego skrzydła celnie dośrodkował w pole karne na głowę Danylo Sikana, a ten mierzonym strzałem pokonał Marka-Andre ter Stegena i zapewnił gospodarzom prowadzenie do przerwy.

Szachtar dowiózł zwycięstwo nad FC Barceloną

Po zmianie stron Barca wcale nie ruszyła do skomasowanych ataków. Po kwadransie na boisku zameldowali się Pedri, Joao Felix, Yamine Lamal i Alejandro Balde, ale nawet te roszady nie przełożyły się na coś konkretnego w ofensywie. Katalończycy dość wyraźnie przeważali, jednak nie przekładało się to na konkretne, groźne strzały.

Kolejne minuty mijały, a Barca wciąż biła głową mur. Niewidoczni byli Joao Felix, a zwłaszcza Robert Lewandowski, który tak naprawdę nie miał ani jednej dobrej okazji do tego, aby wpisać się na listę strzelców. Do końca Katalończycy nie byli w stanie odmienić losów meczu i ostatecznie Szachtar dość nieoczekiwanie wygrał 1:0!

Szachtar Donieck vs FC Barcelona 1:0
1:0 Danylo Sikan 40′

Mimo porażki, FC Barcelona w dalszym ciągu zajmuje pierwsze miejsce w tabeli grupy H z liczbą dziewięciu punktów. Szachtar ma sześć “oczek” i plasuje się na trzeciej lokacie.