LM: Szczęsny z czystym kontem. Juve zwycięża po hattricku Dybali

2 paź 2018, 21:12

W spotkaniu 2. kolejki grupy H Ligi Mistrzów Juventus bardzo pewnie, bo 3:0 pokonał Young Boys. Między słupkami Starej Damy stanął Wojciech Szczęsny.

W spotkaniu na Allianz Stadium to gospodarze od samego początku przejęli inicjatywę i starali się za wszelką cenę jak najszybciej objąć prowadzenie. Sztuka ta udała im się już w 5. minucie kiedy to Leonardo Bonucci posłał doskonałe podanie z własnej połowy w kierunku Paulo Dybali. Argentyńczyk przyjął piłkę i z wielkim spokojem pokonał golkipera rywali.

Stara Dama w kolejnych minutach nieco uspokoiła grę i wyczekiwała swoich okazji. Prowadzenie podwyższyli w 33. minucie. Blaise Matuidi oddał strzał zza pola karnego, ale jego próba została zablokowana. Piłka jednak przedarła się na jedenasty metr i dopadł do niego Paulo Dybala, który pewnym strzałem podwyższył prowadzenie.

Po przerwie podopieczni Maxa Allegriego nadal kontrolowali przebieg meczu i dyktowali tempo gry. Wojciech Szczęsny pozostawał praktycznie cały mecz bezrobotny. Wynik meczu w 69. minucie po pięknej zespołowej akcji ustalił Paulo Dybala.

Juventus 3:0 Young Boys