LM: Wolfsburg wygrał z Chelsea, Ewa Pajor weszła z ławki

11 lis 2015, 21:46

Bardzo dobrą zaliczkę zapewniły sobie zawodniczki Wolfsburga w pierwszym meczu 1/8 finału Ligi Mistrzyń. “Wilczyce” pokonały na wyjeździe Chelsea Londyn 2:1 (1:0) i są zdecydowanie bliżej awansu do ćwierćfinału.

Już w 3. minucie bardzo nieudolnie piłkę wybić chciała Claire Rafferty, czego skutkiem była bramka samobójcza. Angielki wyrównały jednak po dziesięciu minutach gry w drugiej połowie, za sprawą… kolejnej bramki samobójczej, tym razem defensorki gości. Piłkę do własnej siatki głową po dośrodkowaniu z rzutu wolnego wbiła Babett Peter.

W drugiej połowie to gospodyniom udało się na kilkanaście minut przejąć całkowitą kontrolę i wydawało się, że mogą one sprawić niespodziankę, wygrywając z faworyzowanymi Niemkami. W 78. minucie rywalka Ewy Pajor do gry w ataku – Caroline Graham Hansen zaprezentowała swoje wysokie umiejętności, dając Wolfsburgowi wygraną 2:1. 20-letnia reprezentantka Norwegii wprowadzona w 65. minucie zdobyła bramkę po strzale z ostrego kąta. Wówczas już, od sześciu minut na placu gry przebywała nasza rodaczka, która zmieniła Elise Bussaglię.