LM: Wymęczone zwycięstwo Realu. Dobry wynik dla Legii

22 lis 2016, 22:47

Real Madryt zwyciężył 2:1 ze Sportingiem Lizbona w 5. kolejce “polskiej” grupy Ligi Mistrzów. Wynik ten oznacza, że Legia wciąż ma szansę na grę w Lidze Europejskiej.

Na Estádio José Alvalade wynik spotkania w 29. minucie otworzył Raphael Varane. Po jego trafieniu Królewscy prowadzili 1:0. W pierwszej części gry mimo szans z obu stron więcej bramek już nie padło.

W drugiej nieco aktywniejsi byli gospodarze którzy próbowali odmienić losy rywalizacji. Nie zdeprymowała ich nawet czerwona kartka dla Pereiry, którą Portugalczyk obejrzał w 64. minucie.

Starania gospodarzy przyniosły efekt w 80. minucie kiedy to rzut karny na bramkę zamienił Adrien Silva.

Królewscy nie zamierzali jednak dawać za wygraną i w 87. minucie Karim Benzema zapewnił komplet punktów Realowi.

Ostatecznie mecz zakończył się rezultatem 1:2. Wynik ten oznacza, że Legia Warszawa wciąż ma szanse na zajęcie trzeciego miejsca w grupie i awans do 1/16 Ligi Europejskiej. Mistrzowie Polski muszą “tylko” w kolejnym spotkaniu pokonać Sporting.