LM: Dynamo z awansem, epizod Teodorczyka!

9 gru 2015, 22:31

Dynamo Kijów awansowało do 1/8 Ligi Mistrzów po zwycięstwie u siebie w 6. kolejce fazy grupowej 1:0 nad Maccabi Tel Awiw.

Jedyną bramkę dla Dynama strzelił Garmash w 16. minucie, ale to wystarczyło do osiągnięcia zwycięstwa i awansu do kolejnej rundy Ligi Mistrzów 2015/2016.

Łukasz Teodorczyk wszedł w 89. minucie spotkania i przebywał na boisku przez kilka minut.

Ekipa z Kijowa zajęła 2. pozycję w tabeli grupy G z 11 punktami na koncie. Ustąpiła tylko Chelsea Londyn, która uzbierała o 2 “oczka” więcej. W tyle zostawiła natomiast FC Porto i Maccabi Tel Awiw.

Niestety, jest też zła wiadomość. Wprawdzie drużyna Łukasza Teodorczyka awansowała, ale wkład polskiego napastnika w ten sukces był bardzo znikomy. W tym sezonie wystąpił bowiem tylko w dwóch spotkaniach Dynama Kijów w Lidze Mistrzów (łącznie z dzisiejszym meczem). W obu przypadkach przebywał na boisku zaledwie przez kilka minut.

Dynamo Kijów 1:0 Maccabi Tel Awiw