LM. Zieliński strzelił gola Realowi, Frankowski z asystą w meczu z Arsenalem

3 paź 2023, 22:57

Trzech Polaków zagrało we wtorkowej serii meczów w drugiej kolejce fazy grupowej Ligi Mistrzów. Piotr Zieliński strzelił gola w meczu z Realem Madryt, ale jego Napoli przegrało 2:3. RC Lens z kolei pokonało 2:1 Arsenal, a asystę zanotował Przemysław Frankowski.

Zieliński strzela, ale bez happy endu

Pojedynek na Stadio Diego Armando Maradona rozpoczął się dla mistrzów Włoch znakomicie, bowiem w 19. minucie do siatki trafił Leo Ostigard. W ciągu następnego kwadrans goście zdołali jednak odrobić straty i wyjść na prowadzenie – w 27. minucie po asyście Bellinghama na 1:1 trafił Vinicius Junior, a w 34. minucie sam Anglik wyprowadził Real na prowadzenie.

Na kolejne gole trzeba było poczekać do drugiej połowy. W 53. minucie Nacho zagrał we własnym polu karnym piłkę ręką. Do rzutu karnego podszedł Piotr Zieliński i pewnym uderzeniem od słupka doprowadził do wyrównania. Reprezentant Polski przebywał na murawie do 75. minuty.

Ostatecznie ze zwycięstwa cieszyli się piłkarze Realu Madryt. W 78. minucie na kapitalne uderzenie z dystansu zdecydował się Federico Valverde. Piłka odbiła się od poprzeczki, a następnie od Alexa Mereta, po czym wpadła do siatki.

Frankowski z asystą, Grabara wpuścił dwa gole

Bardzo dobry występ w starciu z Arsenalem zanotował Przemysław Frankowski. Jego RC Lens po znakomitym spotkaniu wygrało u siebie 2:1 z Arsenalem, a reprezentant Polski zanotował asystę przy zwycięskiej bramce Elye Wahiego z 69. minuty.

Kamil Grabara rozegrał kolejne 90 minut w wLidze Mistrzów. Zadanie miał bardzo trudne, ponieważ jego FC Kopenhaga grała u siebie z Bayernem Monachium. Polski bramkarz przez długi czas utrzymywał czyste konto, ale po przerwie do siatki trafiali Jamal Musiala i Mathys Tel. Bawarczycy ostatecznie wygrali 2:1.