Łobodziński mistrzem świata

28 mar 2015, 16:34

Piotr Łobodziński zdobył tytuł mistrza świata w biegu po schodach. Trzecie miejsce w katarskim Dausze zajęła zaś Dominika Wiśniewska-Ulfik.

Polak 1304 stopnie w wieżowcu The Torch pokonał w 6 minut i 35 sekund. Drugie i trzecie miejsce zajęli Australijczycy- Mark Bourne i Darren Wilson. Stracili odpowiednio do reprezentanta 4Flex Sport Team 17 i 23 sekundy.

-Po wcześniejszych eliminacjach ruszałem z pole position i stumetrowy dobieg pokonałem jako pierwszy. Nie musiałem się wdawać w żadne przepychanki z rywalami i od startu do mety biegłem sam, niezagrożony – mówi pochodzący z Bielska Podlaskiego Łobodziński.

Wśród kobiet wygrała Andea Mayer z Austrii z czasem 7.50. Druga była Australijka Suzy Walsham-7.54. Trzecia Dominika Wiśniewska-Ulfik przebiegła dystans w 8.58.