LOTTO Ekstraklasa: Arka bliżej utrzymania w Lotto Ekstraklasie

Aktualizacja: 3 lut 2022, 10:38
10 maj 2019, 20:33

W pierwszym piątkowym spotkaniu Arka Gdynia pokonała Zagłębie Sosnowiec 2:0. Bramki dla Gdynian strzelali w końcówce spotkania Maciej Jankowski i Luka Zarandia. Arka powiększyła przewagę nad Śląskiem Wrocław, który znajduje się w strefiespoadkowej do czterech punktów.

Sosnowiczanie, którzy w przyszłym sezonie zagrają w Fortunie I lidze od początku spotkania próbowali przejąć inicjatywę, a pierwsze zagrożenie pod bramką gospodarzy stworzyli w 17.minucie po uderzeniu z dystansu Mateusza Możdzenia jednak jego strzał wybronił Pavel Steinbors. W odpowiedzi Zarandia zagrał na 14 metr do niepilnowanego Marciniaka jednak jego uderzenie obronił Kudła. Tuż przed przerwą na uderzenie z dystansu zdecydował się Zarandia jednak tym razem gości od utraty bramki uchronił słupek.

Na początku drugiej części spotkania fatalny błąd popełnił Polczak, który przy próbie wybicia piłki trafił w Nalepe, który pognał w pole karne i tam został sfaulowany przez Polczaka. Sędzia Frankowski pokazał obrońcy beniaminka czerwoną kartkę, a po weryfikacji VAR wskazał na rzut karny, którego nie wykorzystał Zbozień uderzając w słupek. W 60.minucie dwie fantastyczne interwencje Kudły uchroniły Zagłębie przed startą bramki po tym jak bramkarza przyjezdnych próbowali zaskoczy Zbozień oraz Zarandia. W 88.minucie w zamieszaniu podbramkowym najlepiej odnalazł się Maciej Jankowski, który umieścił piłkę w siatce, a sędzia Frankowski po skorzystaniu z VAR-u uznał bramkę zdobyta przez napastnika Gdynian. W doliczonym czasie gry wynik podwyższył Luka Zarandia.

Arka Gdynia – Zagłębie Sosnowiec 2:0 (0:0)