LOTTO Ekstraklasa: Arka lepsza od Śląska. Bramka 17-letniego Młyńskiego!

Aktualizacja: 3 lut 2022, 10:48
20 paź 2018, 19:58

Arka Gdynia pokonała na wyjeździe Śląsk Wrocław 2:1. Gole dla zespołu z Trójmiasta zdobyli Mateusz Młyński oraz Maciej Jankowski. Dla gospodarzy bramkę zdobył Marcin Robak.

W pierwszych minutach spotkanie było bardzo wyrównane. Obie ekipy utrzymywały się przy piłce, próbując wykreować sytuacje pod polem karnym rywala. Z biegiem czasu nieznaczną przewagę osiągnęli gracze Tadeusza Pawłowskiego, którzy kilkukrotnie starali się zagrozić bramce Steinborsa, jednak za każdym razem brakowało im precyzji. W efekcie po 30 minutach meczu żadna z drużyn nie oddała celnego strzału. Pierwszą groźną akcję goście przeprowadzili w 34. minucie, ale strzał głową Jankowskiego z niedużej odległości instynktownie obronił Słowik. Pięć minut później po raz kolejny zaatakowała Arka i tym razem przyniosło to efekt w postaci bramki. 17-letni Mateusz Młyński otrzymał piłkę przed polem karnym i efektownym dryblingiem minął w nim dwóch graczy Śląska, a następnie strzałem między nogami Jakuba Słowika dał prowadzenie swojej drużynie. Przed przerwą błąd we własnym polu karnym popełnił Damian Zbozień, zagrywając piłkę ręką. Sędzia Raczkowski po analizie VAR podyktował rzut karny, który na gola wyrównującego zamienił pewnym strzałem Marcin Robak.  Do przerwy mieliśmy więc remis 1:1.

Tuż po zmianie stron ponownie na prowadzenie wyszli przyjezdni. Aleksandar Kolev dośrodkował z prawej strony na zupełnie niepilnowanego w polu karnym Macieja Jankowskiego, a ten mocnym strzałem w prawy dolny róg bramki pokonał golkipera Śląska. Po wyjściu na prowadzenie przez Arkę tempo meczu nieco spadło. Mało było również dogodnych okazji do zmiany rezultatu. Groźnie pod bramką Śląska zrobiło się dopiero w 78. minicie, kiedy przed szansą na podwyższenie prowadzenia stanął Kolev, ale jego strzał obronił Słowik. W ostatnich minutach zawodnicy Zbigniewa Smółki starali się mądrze bronić, utrzymując piłkę z dala od własnej bramki, jednak gospodarze nieustępliwie walczyli o choćby punkt. W bramce Arki czujny był jednak Steinbors, dzięki czemu spotkanie ostatecznie zakończyło się zwycięstwem gości.

W następnej kolejce Śląsk Wrocław zmierzy się na wyjeździe z Miedzią Legnica, natomiast Arka Gdynia spotka się z Lechią w Gdańsku w Derbach Trójmiasta.

Śląsk Wrocław 1:2 Arka Gdynia (1:1)

45+1. Robak (kar.) – 39. Młyński, 48. Jankowski

Śląsk Wrocław: Słowik – Broź, Celeban, Golla, Čotra – Pich, Augusto, Pałaszewski (76. Radecki), Chrapek (64. Ahmadzadeh) – Cholewiak (74. Gąska), Robak

Arka Gdynia: Steinbors – Zbozień (73. Socha), Maghoma, Helstrup, Marciniak – Deja, Janota, Nalepa (80. Danch), Młyński (59. Siemaszko) – Kolev, Jankowski