LOTTO Ekstraklasa: Arka pokonuje Zagłębie i utrzymuje się w lidze

Aktualizacja: 3 lut 2022, 12:04
2 cze 2017, 22:41

W spotkaniu ostatniej kolejki tegorocznego sezonu LOTTO Ekstraklasy Arka Gdynia pokonała na wyjeździe 1:3 Zagłębie Lubin. Komplet punktów dla gości oznacza iż utrzymają się w najwyższej klasie rozgrywkowej.

Zdobywcy Pucharu Polski, aby się utrzymać w ekstraklasie potrzebowali kompletu punktów z zespołem Miedziowych. Podopieczni Leszka Ojrzyńskiego ruszyli więc od samego początku do ataku. Wyjść na prowadzenie udało im się w 19. minucie. Tadeusz Socha będąc z prawej strony pola karnego złamał akcję do środka i chyba próbował strzelać. Wydawało się iż golkiper Miedziowych spokojnie złapię piłkę lecz ten wybił ją przed siebie. Z prezentu skorzystał Rafał Siemaszko, który bez najmniejszych problemów wpakował futbolówkę do bramki.

W 22. minucie Hoffbauer był bliski podwyższenia prowadzenia, ale jego uderzenie minimalnie minęło bramkę strzeżoną przez Konrada Forenca. Piłka zatrzepotała w siatce po raz drugi w 29. minucie. Mateusz Szwoch skorzystał z nieporadności defensorów gospodarzy i odegrał do Dariusza Formelli ten mocnym strzałem pokonał bramkarza rywali. Trzy minuty później ten sam zawodnik mógł zdobyć swojego drugiego gola, ale mając wręcz 300% sytuację strzelił obok bramki.

Zagłębie zdobyło bramkę kontaktową w 48. minucie, a właściwie to Arka ich wyręczyła.
Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego Filipa Starzyńskiego zagubił się we własnej szesnastce Michał Marcjanik, który niefortunnie wpakował piłkę do własnej bramki.

W 62. minucie po składnej akcji przyjezdnych przed szansą stanął Mateusz Szwoch, ale strzał pomocnika Arki zatrzymał się na słupku bramki strzeżonej przez Konrada Forenca. Wynik spotkania w 75. minucie ustalił Marcin Warcholak, który precyzyjnym strzałem w długi róg bramki zdołał pokonać golkipera rywali.

Arka Gdynia ostatecznie pokonała 3:1 Zagłębie Lubin i zdołała się utrzymać w LOTTO Ekstraklasie.