LOTTO Ekstraklasa: Cenne zwycięstwo Miedzi nad Wisłą Płock

Aktualizacja: 3 lut 2022, 10:39
28 kwi 2019, 14:55

Miedź Legnica pokonała w pierwszym spotkaniu grupy spadkowej Wisłę Płock 3:2 i zrównała się z dzisiejszym rywalem punktami.

Spotkanie od mocnego uderzenia rozpoczęli miejscowi, którzy już w piątej minucie wyszli na prowadzenie po tym jak dośrodkowanie z prawej strony Pawła Zielińskiego wykorzystał Joan Roman. Sześć minut później kibice Miedzianki mogli świętować zdobycie drugiej bramki przez ich zespół. Na uderzenie z narożnika pola karnego zdecydował się Joan Roman i pokonał idealnym uderzeniem Żynela. Goście odpowiedzieli w 28.minucie gdy dośrodkowanie z rzutu wolnego Furmana wykorzystał Grzegorz Kuświk, który wykorzystał błąd Artura Pikk’a. Goście z odrobienia strat cieszyli się osiem minut gdy trzecią bramkę dla Legniczan zdobył Forsell. Pięć minut przed zakończeniem spotkania faul w polu karnym popełnił Kornel Osyra, który otrzymał czerwona kartkę, a rzut karny na bramkę zamienił Oskar Zawada. Wisła mogła doprowadzić do wyrównania jednak Ricardinho zagrał do Furmana,którego uderzenie zatrzymało się na poprzeczce. W doliczonym czasie gry drugą żółtą kartkę, a w konsekwencji czerwoną ukarany został Ariel Borysiuk.

Miedź Legnica – Wisła Płock 3:2 3:2 (3:1)
Roman 5, 11, Forsell 36 – Kuświk 28, Zawada 85 (k)