LOTTO Ekstraklasa: Cracovia wygrywa i odbija się od dna

Aktualizacja: 3 lut 2022, 10:48
22 paź 2018, 20:17

Cracovia z drugim zwycięstwem. Podopieczni Michała Probierza w meczu kończącym 12. kolejkę LOTTO Ekstraklasy ograli 2:0 Górnik Zabrze i zamienili się pozycjami w tabeli.

Przed pierwszym gwizdkiem kibice zebrani na krakowskim obiekcie mogli usłyszeć płynący z głośników hymn Ligi Mistrzów. Niestety jednak już sam początek pojedynku sprowadził wszystkich do parteru. Bardzo dużo niedokładności i brak jakiegokolwiek strzału w pierwszym kwadransie gry. Pierwszą celną próbę oglądaliśmy dopiero w 34. minucie. Javi Hernandez zdecydował się uderzyć z dalszej odległości, ale Tomasz Loska zdołał odbić próbę. Siedem minut później Igor Angulo dośrodkował piłkę z prawej strony boiska. W polu karnym świetnie do uderzenia złożył się Daniel Smuga, ale jego próba nożycami przeleciała w bezpiecznej odległości od bramki.

W 43. minucie Javi Hernandez otrzymał niezłe podanie i wpadł z piłą w pole karne. Tam jednak dobrze na przedpole wyszedł Tomasz Loska i zdołał powstrzymać napastnika. Hiszpan próbował w tej sytuacji wymusić rzut karny, ale sędzia Kwiatkowski po analizie VAR nie podyktował jedenastki i pokazał mu żółty kartonik. 29-latek był dziś bardzo aktywny i jeszcze przed przerwą bardzo dobrze uderzył z rzutu wolnego, ale Loska wyciągnął się jak struta i odbił strzał.

Po przerwie znów przeważali podopieczni Michała Probierza. Pasy zadały dwa ciosy w ciągu dwóch minut. Najpierw w 62. minucie, po dobrze rozegranym wyrzucie z autu na wysokości pola karnego, Airam Cabrera z najbliższej odległości wpakował piłkę do siatki. A kilkanaście sekund później Budziński podał piłkę Hernandezowi, a ten umiejętnie przedarł się w pole karne i mocnym strzałem podwyższył prowadzenie. W ostatniej minucie Filip Piszczek wyszedł sam na sam z Tomaszem Loską i pokonał golkipera Górnika, ale ostatecznie trafienie to nie zostało uznane gdyż był spalony.

Ostatecznie mecz zakończył się wygraną Cracovii 2:0. Trzy punkty podopiecznych Michała Probierza sprawiły iż zamienili się oni miejscami w tabeli ze swoimi dzisiejszymi rywalami i teraz to Górnik jest ostatni.

Cracovia 2:0 Górnik Zabrze

62′ Cabrera, 63′ Hernandez