LOTTO EKSTRAKLASA: Cracovia zwycięża w starciu z Piastem

Aktualizacja: 3 lut 2022, 10:41
9 lut 2019, 20:22

W pierwszej tegorocznej kolejce LOTTO Ekstraklasy Cracovia zwyciężyła 2:1 z Piastem Gliwice. Dla zespołu Michała Probierza bramki zdobyli Airam Cabrera oraz Sergiu Hanca. Dla gości trafienie do siatki zaliczył Jorge Felix.

Początek spotkania był dosyć spokojny. Oba zespoły potrzebowały chwili czasu, aby wybudzić się ze snu zimowego i wejść na właściwe obroty. Właściwie pierwsza groźna sytuacja od razu zakończyła się bramką. W 22. minucie Martin Konczkowski wbiegł w pole karne, dograł do Jorge Felixa, a ten wyprowadził przyjezdnych na prowadzenie.

Bramka ta była impulsem dla obu zespołów, które wreszcie zaczęły śmielej atakować. W 38. minucie Airam Cabrera uderzeniem z rzutu wolnego doprowadził do remisu. Oba zespoły miały jeszcze swoje sytuacje, ale do przerwy więcej bramek nie zobaczyliśmy.

Druga połowa, w przeciwieństwie do pierwszej, rozpoczęła się na wysokim tempie. W 50. minucie Cabrera dostał podanie ze skrzydła, zagrał do Sergiu Hanca, a ten pewnie wyprowadził krakowian na prowadzenie. Piast siłą rzeczy musiał zacząć atakować i tak też się stało. Cracovia lekko się cofnęła i czekała no okazję do kontry, jednocześnie skutecznie odpierając ataki gliwiczan. Piast nie był w stanie sforsować obrony rywali, choć starań nie można mu odmówić. Za to jednak punktów nie ma, wobec czego to Cracovia zgarnęła pełną pulę.

Dzięki wygranej zespół Michała Probierza wskoczył na ósmą lokatę. Piast, przynajmniej do jutra, pozostaje na szóstym miejscu.