Lotto Ekstraklasa: Dominacja i pewne zwycięstwo Zagłębia nad Jagiellonią

Aktualizacja: 3 lut 2022, 10:39
26 kwi 2019, 21:30

Zagłębie Lubin pokonało 2:0 Jagiellonie Białystok po bramkach Damjana Bohara i Patryka Tuszyńskiego. Dzięki wygranej Lubinianie awansowali na piąte miejsce w tabeli.

Spotkanie od mocnego uderzania rozpoczęli gospodarze, którzy już w 6.minucie wyszli na prowadzenie po tym jak dośrodkowanie z prawej strony przeciął Bohar i pokonał Kelemana. Pierwsze minuty to zdecydowana przewaga Lubinian, którzy próbowali podwyższyć rezultat jednak zazwyczaj brakowało ostatniego podania. Swoja dominację Zagłębie potwierdziło w 28.minucie gdy Bartłomiej Pawłowski dograł z prawej strony, a Patryk Tuszyński z bliska umieścił piłke w siatce. Jagiellonia pierwsze zagrożenie stworzyła po dośrodkowaniu Bodvarssona jednak jednak jego dwukrotna próba dośrodkowania została wyłapana przez Forenca. Tuż przed przerwą przyjezdni mogli zdobyć bramkę kontaktową jednak w zamieszaniu podbramkowym żaden gracz Jagiellonii nie potrafił tego wykorzystać i piłka wylądowała w rękach Forenca.

Na początku drugiej połowy bardzo groźnie zrobiło się w polu karnym Zagłębia po dośrodkowaniu Guilherme jednak uderzenie Imaza z kilku metrów okazało się minimalnie niecelne. W odpowiedzi Slisz mógł zmusić Kelemana po raz trzeci w tym spotkaniu do wyciągnięcia piłki z siatki jednak Kelemen znakomicie obronił uderzenie zawodnika z Lubina. W 69.minucie na uderzenie zdecydował się Wójcicki jednak na wysokości zadania stanął Forenc i wybronił uderzenie. W 81. minucie sędzia tego spotkania Mariusz Zlotego podyktował rzut karny który został anulowany po weryfikacji VAR.

Zagłębie Lubin – Jagiellonia Białystok 2:0 (2:0)