LOTTO Ekstraklasa: Górnik z Arką na remis

Aktualizacja: 3 lut 2022, 10:47
15 gru 2018, 20:10

W meczu 19.kolejki Lotto Ekstraklasy Górnik Zabrze zremisował 1:1 z Arką Gdynia. Gospodarzy na prowadzenie wyprowadził Suarez, a po przerwie wyrównał uderzeniem z rzutu wolnego Michał Nalepa.

Pierwsza groźna sytuacja miała miejsce w 13.minucie gdy Jesus Jimenez zdecydował się na dośrodkowanie, które w ostatniej chwili zostało wybite na rzut rożny przez Steinborsa. W 30.minucie z prawej strony dośrodkowanie jednego z kolegów na bramkę zamienił Dani Suarez pokonując Steinborsa uderzeniem głową. Po przerwie Michał Nalepa uderzeniem z rzutu wolnego doprowadził do wyrównania. Gospodarze mieli szanse odpowiedzieć kilkadziesiąt sekund później jednak uderzenie Angulo z 11 metrów obronił Pawel Steinbors. Dziesięć minut przed zakończeniem spotkania faulowany w polu karnym był Młyński i sędzia podyktował rzut karny. Jednak po konsultacji cofnął swoją decyzję i zdecydował się na przyznanie rzutu wolnego za wcześniejszy faul Adama Dancha.

Górnik Zabrze – Arka Gdynia 1:1 (1:0)