LOTTO Ekstraklasa: Hit dla Lecha. Kolejorz pokonuje Legię Warszawa!

Aktualizacja: 3 lut 2022, 10:40
23 lut 2019, 19:59

W hicie 23. kolejki LOTTO Ekstraklasy Lech Poznań pewnie pokonał 2:0 Legię Warszawa. Kolejorz dzięki zwycięstwu zmniejszył stratę do Wojskowych do 6 punktów.

130 oficjalne starcie pomiędzy Lechem Poznań, a Legią Warszawa rozpoczęło się od mocnego uderzenia Kolejorza który już w 8. minucie za sprawą Nikoli Vujadinovicia objął prowadzenie. Czarnogórzec wykorzystał zamieszanie w polu karnym i z najbliższej odległości pokonał Radosława Majeckiego.

Wydawało się, że od tego momentu mecz zrobi się otwarty i ciekawy. Niestety nic z tych rzeczy. Ani prowadzący Lech, ani goniąca wynik Legia nie potrafili na poważnie zagrozić bramce rywali. Dużo niedokładności i walki w środku pola. Zawodnicy obu ekip często uciekali się do fauli przez co gra była przerywana.

Najciekawszym faktem zasługującym na odnotowanie w pierwszej połowie jest oprawa kibiców Lecha Poznań na cześć Powstania Wielkopolskiego.

Drugą część gry znów lepiej rozpoczęli miejscowi. Swoją sytuację miał po kontrze Kamil Jóźwiak, ale dobrą interwencją popisał się Radosław Majecki. Kilka minut później znów zrobiło się groźnie w polu karnym Legii i próbowali uderzać Maciej Makuszewski oraz Darko Jevtić, ale nie znaleźli drogi do bramki.

W kolejnych minutach tempo spotkania spadło. Nie działo się zbyt wiele choć niewielką przewagę mieli przyjezdni. Na ich nieszczęście nic z tego nie wynikało. Kolejorz był agresywny efektem czego były trzy żółte kartki w ciągu 13 minut gry.

W 78. minucie Kamil Jóźwiak był faulowany w polu karnym rywali przez Dominika Nagy’ego i arbiter spotkania wskazał na wapno. Do piłki ustawionej na jedenastym metrze podszedł Christian Gytkjaer i podwyższył prowadzenie.

Do końca spotkania wynik meczu nie uległ już zmianie i piłkarską bitwę o Polskę wygrał Lech Poznań.

Lech Poznań 2:0 Legia Warszawa

8′ Vujadinović, 79′ Gytkjaer