Lotto Ekstraklasa: Jagiellonia nie dała szans Lechii Gdańsk

Aktualizacja: 3 lut 2022, 11:24
23 lut 2018, 22:21

Jagiellonia Białystok pokonała w meczu 24.kolejki Lotto Ekstraklasy Lechię Gdańsk 4:1 i awansowała na fotel lidera.

Od pierwszych minut podopieczni Ireneusza Mamrota przejęli inicjatywę i już w trzeciej minucie Wlazło oddał strzał z pola karnego jednak minął on bramkę strzeżoną przez Kuciaka. W 17.minucie uderzenie zawodnika gospodarzy obronił Kuciak. Gdy wydawało się, że to Białostocczanie są bliżej zdobycia pierwszej bramki kapitalnym dośrodkowaniem z bocznego sektoru boiska popisał się Krasić, a piłkę głową umieścił Marco Paixao dla którego było to piętnaste trafienie w sezonie. Wicelider Lotto Ekstraklasy do wyrównania doprowadził w 30.minucie gdy w zamieszaniu podbramkowym piłkę do bramki skierował Wlazło. Wcześniej Tomasz Musiał nie uznał trafienia jednak po interwencji VAR wskazał na środek boiska. Dziesięć minut przed zakończeniem pierwszej połowy gospodarze domagali się rzutu karnego po uderzeniu piłki ręką przez Stolarskiego. Po raz kolejny Tomaszowi Musiałowi pomógł VAR i tym razem decyzja arbitra o nieodgwizdaniu rzutu karnego okazała się słuszna. W 43.minucie Roman Bezjak przechwycił podanie od Romanczuka, ograł dość łatwo Gersona i wyprowadził swój zespół na prowadzenie.

Na początku drugiej części gry z prawej strony dośrodkował Novikovas, a uderzenie Bejzlaka minęło o centymetry słupek bramki strzeżonej przez Kuciaka. W 53.minucie piłka po dośrodkowaniu z rzutu rożnego trafiła do ustawionego na 12 metrze Pospisila, który pewnym strzałem powiększył prowadzenie Jagiellonii. W 82.minucie blisko drugiego trafienia byli zawodnicy prowadzeni przez Owena. Niestety Marco Paixao nie doszedł do piłki dogranej wzdłuż bramki. Wynik spotkania ustalił w doliczonym czasie gry Karol Świderki, który wykorzystał doskonałe podanie Burligi. Ostatecznie Jagiellonia pokonała Lechię Gdańsk 4:1 i awansowała na fotel lidera wyprzedzając Legię Warszawa, która swoje spotkanie rozegra w sobotę z Cracovią Kraków.

Jagiellonia Białystok – Lechia Gdańsk 4:1 (2:1)