LOTTO Ekstraklasa: Jagiellonia wygrywa na zakończenie kolejki i umacnia się na fotelu lidera

Aktualizacja: 3 lut 2022, 11:24
5 mar 2018, 19:56

Jagiellonia Białystok pokonała Wisłę Kraków 2:0 w ostatnim pojedynku 26. kolejki LOTTO Ekstraklasy. Dzięki kompletowi punktów podopieczni Ireneusza Mamrota umocnili się na fotelu lidera.

Od samego początku gospodarze przejęli inicjatywę i starali się zdominować swoich rywali. W 6. minucie po szybkiej akcji Przemysława Frankowskiego prawą stroną boiska skrzydłowy Jagiellonii dośrodkował w pole karne gdzie znajdował się Roman Bezjak. Słoweniec będąc tyłem do bramki zdecydował się na uderzenie przewrotką i niewiele się pomylił.

Krakowianie odpowiedzieli swoją sytuacją w 15. minucie kiedy to Carlitos otrzymał bardzo dobre podanie ze środka pola gry i wybiegł sam na sam z Mariuszem Pawełkiem. Hiszpan uderzył silnie z pierwszej piłki, ale minimalnie chybił.

Pierwszą bramką kibice zgromadzeni w Białymstoku ujrzeli w 41. minucie. Dobra akcja gospodarzy lewą flanką boiska. W końcu Guilherme wpada w pole karne i podaje do Przemysława Frankowskiego. Ten nie zwykła marnować takich sytuacji i pewnym strzałem dał prowadzenie swojej drużynie.

Początek drugiej części gry intensywny w wykonaniu gości którzy starali się doprowadzić do wyrównania jednak nie potrafili na poważnie zagrozić bramce Mariusza Pawełka. Z kolei podopieczni Ireneusza Mamrota czekali na swoje okazje. W 60. minucie Novikovas świetnym podaniem obsłużył Bezjaka który stanął oko w oko z Julianem Cuestą, ale golkiper krakowian popisał się bardzo dobrą interwencją. Hiszpański strażnik bramki Wisły był już jednak bezradny w 78. minucie. Centra z rzutu rożnego i najwyżej w polu karnym wyskakuje Nemanja Mitrović który głową podwyższa prowadzenie.

Ostatecznie mecz zakończył się wygraną Jagiellonii 2:0. Podopieczni Ireneusza Mamrota dzięki kompletowi punktów umocnili się na fotelu lidera LOTTO Ekstraklasy.