LOTTO Ekstraklasa: Jagiellonia wykorzystała potknięcia Wisły i Lechii! Pewne zwycięstwo z Górnikiem

Aktualizacja: 3 lut 2022, 11:13
23 wrz 2018, 19:57

Jagiellonia Białystok pokonała na wyjeździe Górnika Zabrze 3:1 i została nowym liderem LOTTO Ekstraklasy. Podopieczni Ireneusza Mamrota odrobili stratę z pierwszej połowy i odnieśli cenne zwycięstwo.

Spotkanie kapitalnie rozpoczęło się dla gospodarzy. W 3. minucie Górnik przeprowadził szybką kontrę, a bramkę otwierającą wynik meczu zdobył Igor Angulo. Hiszpan wykorzystał podanie swojego rodaka Jesusa Jimeneza i strzałem z ostrego konta pokonał Mariana Kelemena notując piąte trafienie w obecnym sezonie. Jagiellonia dogodnej okazji do wyrównania nie wykorzystała w 20. minucie spotkania. Z dystansu mocno przymierzył Mateusz Machaj, czym sprawił spory problem golkiperowi Górnika. Ten wybił piłkę wprost pod nogi Bezjaka, ale Słoweniec nie zdołał pokonać Loski uderzeniem z kilku metrów. Kilka minut później groźny strzał na bramkę Kelemena oddał Abrosiewicz, jednak doświadczony bramkarz uratował swoją drużynę przed utratą bramki. Przed przerwą niezłej sytuacji nie wykorzystał również obrońca gości Guilherme, w związku z czym po pierwszej połowie Górnik prowadził z Jagiellonią 1:0.

Po zmianie stron coraz lepiej prezentowała się ekipa gości. W 49. minucie strzał głową oddał Mitrović, ale piłka ostatecznie nie wpadła do bramki. Gol wyrównujący padł jednak kilka minut później, kiedy po dobrym dośrodkowaniu Guilherme piłkę do siatki wpakował Roman Bezjak. Podopieczni Ireneusza Mamrota poszli za ciosem i w 62. minucie objęli prowadzenie w tym spotkaniu. Bezjak celnie przerzucił piłkę na lewą stronę, gdzie znajdował się Novikovas, a ten mocnym strzałem pokonał Tomasza Loskę, który popełnił spory błąd przy próbie interwencji. Szansę na szybką odpowiedź zmarnował Jimenez, którego strzał obronił Kelemen. Strzałem z dystansu prowadzenie gości próbował kilka minut później podwyższyć Bezjak, ale tym razem bezbłędny był Loska. W końcówce spotkania obie ekipy starały się jeszcze o zmianę rezultatu i udało się tego dokonać Jagiellonii. Lewą stroną ruszył Przemysław Frankowski, zagrał piłkę do Bezjaka, który odegrał mu ją otwierając drogę do bramki. 23-letni reprezentant Polski nie pomylił się i umieścił futbolówkę obok Loski. Ostatecznie więc Jagiellonia wygrała to spotkanie 3:1, dzięki czemu została nowym liderem LOTTO Ekstraklasy.

Górnik Zabrze 1:2 Jagiellonia Białystok (1:0)

Bramki: 3. Angulo – 54. Bezjak, 62. Novikovas

Górnik Zabrze: Loska – Wiśniewski (58. Smuga), Suarez, Bochniewicz, Gryszkiewicz – Nowak (46. Wolniewicz), Matuszek (C), Ambrosiewicz (79. Urynowicz), Jimenez – Zapolnik, Angulo

Jagiellonia Białystok: Kelemen – Burliga, Runje (C), Mitrović, Guilherme – Kwiecień, Pospisil – Novikovas (76. Savković), Machaj (73. Świderski), Frankowski – Bezjak (90+2. Klimala)