LOTTO Ekstraklasa: Kolejna porażka Cracovii. Zagłębie wywozi komplet punktów z Krakowa!

Aktualizacja: 3 lut 2022, 11:15
17 sie 2018, 19:58

Cracovia przegrała przed własną publicznością z Zagłębiem Lubin (0:1). Jedyną bramkę w tym spotkaniu zdobył w doliczonym czasie pierwszej połowy Bartłomiej Pawłowski.

Przed tą kolejką wyżej w ligowej tabeli plasował się zespół Mariusza Lewandowskiego. W czterech spotkaniach Zagłębie zdobyło 6 punktów, co dawało 8. pozycję. Cracovia sezon rozpoczęła dużo gorzej i z 2 oczkami na koncie zajmowała przedostatnią pozycję.

W 15. minucie spotkania dogodną sytuację do zdobycia bramki miał 19-letni Sebastian Strózik, jednak świetnie interweniował Dominik Hładun. Kilka minut później ciekawą akcją odpowiedziało Zagłębie, tyle, że strzał Jagiełły obronił Gostomski i nadal mieliśmy bezbramkowy remis. W 43. minucie meczu Cracovia powinna wyjść na prowadzenie. Strózik z prawej strony dośrodkował w pole karne, a tam uderzeniem piętą, golkipera gości starał się pokonać Hernandez. Hładun nie dał się jednak zaskoczyć także przy dobitce Budzińskiego, wybijając piłkę poza pole karne. Po chwili Hiszpan umieścił ją w bramce, tyle że w momencie oddawania strzału znajdował się na pozycji spalonej. Tuż przed przerwą na prowadzenie wyszło Zagłębie Lubin. Zawodnicy trenera Lewandowskiego wykorzystali nieporadność w defensywie Cracovii i po strzale Bartłomieja Pawłowskiego, piłka wylądowała w siatce.

Po zmianie stron gospodarze starali się za wszelką cenę doprowadzić do wyrównania. Kolejna porażka utwierdziłaby Cracovię w strefie spadkowej, a przecież przed rozpoczęciem sezonu Michał Probierz deklarował, że jego zespół powalczy o mistrzostwo Polski. W 77. minucie wyrównać stan meczu spróbował mocnym uderzeniem Hernandez, ale czujnie w bramce po raz kolejny zachował się Hładun. Ostatecznie wynik spotkania się nie zmienił, dzięki czemu Miedziowi mogli świętować trzecie zwycięstwo w tym sezonie.

W następnej kolejce Cracovia zmierzy się na wyjeździe z Piastem Gliwice, natomiast Zagłębie Lubin podejmie na własnym stadionie Lecha Poznań.

Cracovia 0:1 Zagłębie Lubin (0:1)

45+3. Pawłowski

Cracovia: Gostomski – Râpă, Dytiatjew, Helik, Ferraresso – Dimun, Strózik (68. M. Szczepaniak) – Wdowiak (82. Serderov), Budziński, Hernandez – F. Piszczek (61. Zenjov)

Zagłębie Lubin: Hładun – Balić, M. Dąbrowski, Guldan, Czerwiński – Jagiełło (73. Tosik), Matuszczyk – Bohar (55. Janoszka), Starzyński, Pawłowski – Tuszyński (79. Mareš)

Widzów: 4 097