LOTTO Ekstraklasa: Kolejne zwycięstwo Pogoni! Coraz trudniejsza sytuacja Zagłębia Sosnowiec

Aktualizacja: 3 lut 2022, 10:47
8 gru 2018, 17:35

Pogoń Szczecin pokonała na własnym stadionie Zagłębie Sosnowiec 1:0. Jedyną bramkę w tym spotkaniu zdobył w dość kontrowersyjnej sytuacji Spas Delew.

Spotkanie w pierwszej połowie było bardzo wyrównane. Obie ekipy stwarzały sobie wiele ciekawych okazji, jednak brakowało skuteczności pod polem karnym rywala. W 10. minucie Guarrotxena mocno uderzył na bramkę Dawida Kudły, ale piłka nieznacznie minęła słupek. Chwilę później kapitalny strzał lewą nogą oddał Podstawski, jednak słupek uratował Zagłębie przed utratą bramki. W 37. minucie boisko z powodu kontuzji opuścić musiał najlepszy strzelec gości w tym sezonie, Vamara Sanogo. Utrata kluczowego gracza nie przeszkodziła jednak Sosnowiczanom w przeprowadzeniu świetnej akcji tuż przed przerwą, którą nie najlepiej sfinalizował jednak Konrad Wrzesiński strzelając z kilku metrów wprost w golkipera Pogoni.

Po przerwie gospodarze spisywali się coraz lepiej i w 63. minucie wyszli na prowadzenie. Strzał Majewskiego obronił Kudła, jednak wobec dobitki Delewa był już bezradny. Sytuacja analizowana była jeszcze przez VAR, ale ostatecznie sędzia Raczkowski nie dopatrzył się spalonego i gola uznał. Kilka minut później sędzia ponownie skorzystał z technologii VAR, tym razem zmieniając karę dla Cristovao. Początkowo pokazał zawodnikowi Zagłębia żółtą kartkę za faul na Walukiewiczu, po weryfikacji uznał, że za to wejście należała się jednak kartka czerwona. Pogoń grając w przewadze jednego zawodnika coraz częściej atakowała i w samej końcówce meczu po faulu w polu karnym Heinlotha miała okazję podwyższyć prowadzenie. Do “jedenastki” podszedł Drygas, ale były golkiper Pogoni wyczuł jego zamiary i obronił strzał pomocnika Pogoni. Ostatecznie spotkanie zakończyło się zwycięstwem Portowców 1:0, które pozwoliło im awansować na 5. pozycję w tabeli LOTTO Ekstraklasy. Zagłębie pozostanie na ostatniej pozycji w tabeli mając po 18. kolejkach zaledwie 12 punktów.

Pogoń Szczecin 1:0 Zagłębie Sosnowiec

63. Delew

Pogoń Szczecin: Bursztyn – Stec, Walukiewicz (90+6. Rudol), Malec, Matynia – Drygas, Podstawski – Delew (79. Benyamina), Kozulj, Majewski (65. Kowalczyk) – Guarrotxena

Zagłębie Sosnowiec: Kudła – Heinloth, Polczak, Cichocki, Mráz (84. Babiarz) – Banasiak, Milewski, Wrzesiński, Pawłowski (C), Udovicić – Sanogo (38. Cristovao)