LOTTO Ekstraklasa: Kompromitacja Lecha. Pogoń pewnie ogrywa Kolejorza

27 paź 2018, 22:30

W trzecim sobotnim spotkaniu 13. kolejki LOTTO Ekstraklasy Pogoń Szczecin bardzo łatwo ograła Lecha Poznań 3:0. Ozdobą meczu było piękne trafienie Tomasa Podstawskiego.

Mecz w Szczecinie nie miał wyraźnego faworyta i ciężko było wytypować drużynę która zdoła przechylić szalę meczu na swoją korzyść. Pierwsze minuty należały do podopiecznych Ivana Djurdjevicia, którzy już w 5. minucie za sprawą Joao Amarala mieli swoją świetną sytuację bramkową, ale bardzo dobrą interwencją w defensywie popisał się Hubert Matynia.

Potem inicjatywę przejęli już miejscowi. W 18. minucie Radosław Majewski będąc w polu karnym złamał nieco akcję do środka i uderzył technicznie jednak piłka trafiła w słupek. Pierwszego gola obejrzeliśmy cztery minuty później. Dośrodkowanie z rzutu rożnego i odbita piłka spada przed pole karnego gdzie znajduje się Tomas Podstawski. Pomocnik niewiele się zastanawiając uderza silnie na bramkę, a piłka po odbiciu od poprzeczki wpada do siatki.

Portowcy nie cofnęli się po zdobyciu bramki i starali się podwyższyć prowadzenie. Sztuka ta udała im się w 41. minucie. Znów dośrodkowanie z rzutu rożnego i futbolówka po przypadkowym odbiciu od Łukasza Trałki spada pod nogi Dvaliego, który z najbliższej odległości pokonuje Jasmina Buricia. Jeszcze przed przerwą Gytkjaer mógł zdobyć bramkę kontaktową, ale tym razem świetnie w obronie zachował się strzelec drugiej bramki.

Druga cześć gry nie przyniosła odmiany w grze Lecha. Ivan Djurdjevic posłał w bój Macieja Makuszewskiego i Kamila Jóźwiaka, ale żaden z nich nie potrafił odpowiednio pociągnąć drużyny. Na domiar złego w 60. minucie Adam Buksa zdobywając bramkę na 3:0 ustalił wynik spotkania.

Ostatecznie Pogoń Szczecin zanotował swoją czwartą wygraną w sezonie dzięki czemu przesunęła się na 10. pozycję w tabeli.

Pogoń Szczecin 3:0 Lech Poznań

22′ Podstawski, 41′ Dvali, 60′ Buksa