Lotto Ekstraklasa: Legia wygrywa po dramatycznej końcówce!

Aktualizacja: 3 lut 2022, 11:25
9 lut 2018, 22:50

Niesamowite emocje przeżywali fani zgromadzeni na stadionie w Lubinie. Najpierw Jakub Mares zdobył bramkę na 2-2 w trzeciej minucie doliczonego czasu gry, ale ostatecznie to i tak Legia wygrała to spotkanie, gdyż chwilę później jedenastkę z drugiej strony boiska wykorzystał Miroslav Radović.

Goście zdobyli prowadzenie już w pierwszej połowie spotkania, gdyż Jarosław Niezgoda w 16. minucie wykorzystał dośrodkowanie z rzutu rożnego od Sebastiana Szymańskiego. Było to ósme trafienie w tym sezonie napastnika Legii Warszawa. Co ciekawe było to jedyne uderzenie na bramkę gospodarzy w pierwszej połowie ze strony obrońców tytułu. Ogólnie pierwsza połowa nie była pasjonującym widowiskiem.

Druga natomiast rozpoczęła się od mocnego uderzenia ze strony ,,Miedziowych”. Jakub Mares – nowy nabytek Zagłębia, mający zastąpić sprzedanego do Łudogorca Razgrad Jakuba Świerczoka wykorzystał nieporozumienie na linii Michał Pazdan – Arkadiusz Malarz i doprowadził do wyrównania. Kilka minut później być może interwencją sezonu popisał się golkiper Legii po strzale jednego z graczy Zagłębia Lubin.

Legię na prowadzenie ponownie wyprowadził Jarosław Niezgoda. W 68. minucie zdobył swoją dziewiątą bramkę. Wydawać się mogło, że tym trafieniem rozstrzygnął losy spotkania, gdyż po tym golu Zagłębie nie było w stanie odnaleźć swojego rytmu, ale wtedy nadszedł doliczony czas gry. Dzięki systemowi VAR został podyktowany rzut karny dla ,,Miedziowych”, który na bramkę zamienił Jakub Mares.

To nie był jednak koniec emocji. Chwilę później bramkarz Zagłębia – Piotr Leciejewski faulował w polu karnym będącego już niemal sam na sam z nim Eduardo i sędzia zawodów Pan Mariusz Złotek wskazał na ,,wapno”. Rezultat spotkania ustalił z jedenastu metrów wracający do gry po dłuższej przerwie Miroslav Radović.

Legia tym samym uciekła Górnikowi Zabrze na pięć punktów, po tym jak beniaminek poległ w Płocku z tamtejszą Wisła 4-2, a także Lechowi Poznań, który swój mecz rozgrywa w niedzielę.

Zagłębie Lubin – Legia Warszawa 2:3 (0:1)

0:1 Niezgoda 16′