LOTTO Ekstraklasa: Pewne zwycięstwo Legii nad Miedzią! Kontuzja Sebastiana Szymańskiego

Aktualizacja: 3 lut 2022, 10:40
1 mar 2019, 22:30

Legia Warszawa pokonała przed własną publicznością Miedź Legnica 2:0. Gospodarze wygrali dziś w pełni zasłużenie, rehabilitując się tym samym za ubiegłotygodniową porażkę z Lechem Poznań.

Od pierwszych minut spotkania Legia Warszawa starała się narzucić własny styl gry, nie pozwalając na zbyt wiele podopiecznym Dominika Nowaka. Pierwszą groźną akcję gospodarze przeprowadzili w 13. minucie, kiedy Dominik Nagy zagrał piłkę do wbiegającego w pole karne Iuriego Medeirosa. Portugalczyk w sytuacji sam na sam z Łukaszem Sapelą strzelił jednak wprost w golkipera gości. Zawodnicy Ricardo Sa Pinto grając wysokim pressingiem zyskiwali coraz większą przewagę nad Miedzią i w pełni zasłużenie w 23. minucie meczu wyszli na prowadzenie. Rzut rożny z prawej strony boiska wykonywał Sebastian Szymański i piłka po jego dośrodkowaniu wpadła pod nogi niepilnowanego Carlitosa, który pokonał Sapelę i dał swojej drużynie prowadzenie. Pod koniec pierwszej połowy to zespół gości częściej utrzymywał się przy piłce, jednak nie zdołał zagrozić bramce Radosława Majeckiego.

Druga połowa zaczęła się od groźnego urazu, jakiego nabawił się Sebastian Szymański. Młodzieżowy reprezentant Polski z boiska został zniesiony na noszach po starciu z Bozo Musą. Ze wstęnych ustaleń wynika, że zawodnik skręcił kolano. Jego miejsce na boisku zajął Kasper Hamalainen, który wiosną nie otrzymywał zbyt wielu okazji do gry od trenera mistrzów Polski. Legioniści nadal przeważali na murawie, czego efektem było trafienie dobrze spisującego się dziś Iuriego Medeirosa z 63. minuty. Miedź straciła piłkę na własnej połowie i ta trafiła pod nogi 24-letniego Portugalczyka, który technicznym strzałem pokonał bezradnego Sapelę. W 81. minucie szansę na podwyższenie prowadzenia miał Michał Kucharczyk, jednak nie sięgnął zagranej przez Carlitosa piłki. W samej końcówce okazję na gola kontaktowego miała jeszcze Miedź, ale piłka po uderzeniu z rzutu wolnego przez Łukasza Gargułę trafiła w słupek. Ostatecznie Legia ograła beniaminka z Legnicy 2:0.

Legia Warszawa 2:0 Miedź Legnica

23. Carlitos, 63. I. Medeiros

Legia Warszawa: Majecki – Vesović, Wieteska, Jędrzejczyk, Luís Rocha – Cafú, Martins (77. Antolić), I. Medeiros (71. Kucharczyk), Szymański (52. Hamalainen) – D. Nagy, Carlitos

Miedź Legnica: Sapela – Miljković, Musa, Bartczak, Zieliński – Fernandez, Santana (74. Piasecki), Camára, Román (46. Henrik Ojamaa) – M. Szczepaniak, Forsell (83. Garguła)