LOTTO Ekstraklasa: Pewne zwycięstwo Zagłębia Lubin w Szczecinie!

Aktualizacja: 3 lut 2022, 10:40
10 mar 2019, 17:33

Pogoń Szczecin przegrała przed własną publicznością z Zagłębiem Lubin 0:3. Wysoką porażkę Portowców oglądało na trybunach komplet kibiców.

Zawodnicy Kosty Runjaicia nie stanęli dziś na wysokości zadania i nie dostosowali poziomu gry do atmosfery jaka panowała na trybunach. W meczu, który miał być pożegnaniem starego stadionu na trybunach zasiadło ponad 15 tysięcy kibiców.

Pierwsze minuty spotkania były dość wyrównane, jednak to Zagłębie zdołało wyjść na prowadzenie w 18. minucie. Świetnym strzałem popisał się Słoweniec Damjan Bohar, który wcześniej zdołał minąć dwóch zawodników Pogoni. W 29. minucie miejscowi mieli okazję do wyrównania, ale po świetnym przyjęciu piłki w powietrzu przez Radosława Majewskiego oddał on strzał wprost w Konrada Forenca. Dobrej okazji kilka minut później nie zdołał wykorzystać Patryk Tuszyński, który w sytuacji sam na sam z Załuską uderzył obok bramki.

Po przerwie stroną dominującą było Zagłębie. W 64. minucie Patryk Tuszyński ponownie znalazł się z piłką tuż przed Łukaszem Załuską, ale tym razem został sfaulowany przez Nunesa i sędzia Gil podyktował rzut karny. Do piłki podszedł Filip Starzyński i pewnym strzałem pokonał golkipera Pogoni. Kilka minut później wynik spotkania na 3:0 ustalił bardzo aktywny dziś Patryk Tuszyński. Z prawej strony po podaniu Pawłowskiego ruszył Damjan Bohar i mocnym zagraniem w pole karne stworzył napastnikowi Miedziowych kapitalną okazję do oddania strzału. 29-latek pewnie wykorzystał swoją szansę nie dając najmniejszych szans Załusce na skuteczną interwencję. W samej końcówce okazję miał jeszcze Starzyński, ale piłka po jego uderzeniu z rzutu wolnego odbiła się od poprzeczki.

Pogoń Szczecin 0:3 Zagłębie Lubin