Lotto Ekstraklasa: Piast Gliwice pokonał Cracovię Kraków i wskoczył na podium

Aktualizacja: 3 lut 2022, 11:14
24 sie 2018, 20:01

Piast Gliwice pokonał Cracovię Kraków 3:1 i awansował na trzecie miejsce w tabeli. Dla zespołu Michała Probierza, który zajmuję ostatnie miejsce z dwoma punktami na koncie była to czwarta ligowa porażka.

Spotkanie katastrofalnie rozpoczęło się dla Cracovii, a dokładnie Marcina Budzińskiego, który już w dwunastej minucie otrzymał czerwoną kartkę po faulu na . Zespół z południa Polski przewagę wykorzystał już trzy minuty później gdy podanie Michała Papadopulosa wykorzystał Jorge Felix. Dziesięć minut później z bramki cieszył się Papadopulos. Czeski napastnik wykorzystał dośrodkowanie Aleksandra Jagiełły i uderzeniem głową nie dał szans na skuteczną interwencję Gostomskiemu. Po stracie bramki Cracovia przejęła inicjatywę i bliski pokonania Placha gdy na bezpośrednie uderzenie z rzutu wolnego zdecydował się Hernandez jednak bramkarz gospodarzy nie dał się zaskoczyć. Chwilę później w zamieszaniu podbramkowym najlepiej odnalazł się Helik jednak jego uderzenie zatrzymało się na słupku. W ostatnich sekundach pierwszej części spotkania Maciej Gostomski faulował w polu karnym Joela Valencie i Paweł Raczkowski zdecydował się podyktować rzut karny, którego nie wykorzystał To Hatley.

Pierwsza połowa rozpoczęła się od dwóch groźnych sytuacji popularnych Piasunek, jednak za pierwszym razem Jorge Felix w dogodnej sytuacji przestrzelił,a chwilę później na uderzenie za pola karnego zdecydował się Patryk Dziczek jednak jego uderzenie obronił Gostomski. W 66.minucie za niewykorzystany rzut karny zrewanżował się Tom Hateley, który zdobył kolejną bramkę dla Piasta. Kwadrans przed końcem Krakowianie zdobyli bramkę kontaktową za sprawą Javi Hernandeza, który uderzeniem z szesnastu metrów nie dał szans na skuteczną interwencję bramkarzowi z Gliwic. W końcówce spotkania Piast stworzył jeszcze dwie dogodne sytuacje jednak Maciej Gostomski nie dał się pokonać po raz czwarty w tym spotkaniu.

Piast Gliwice – Cracovia Kraków 3:1 (2:0)