LOTTO Ekstraklasa: Podział punktów w Białymstoku po ciekawym spotkaniu!

Aktualizacja: 3 lut 2022, 10:47
11 lis 2018, 20:04

Jagiellonia Białystok zremisowała na własnym stadionie z Lechem Poznań 2:2. Spotkanie mogło się podobać, nie tylko ze względu na dużą liczbę bramek.

Gospodarze prowadzenie mogli objąć już w 7. minucie, ale strzał Świderskiego obronił Burić, natomiast chwilę później minimalnie pomylił się Poletanović. Jagiellonia nieznacznie przeważała i zdołała to udokumentować w 21. minucie za sprawą trafienia Przemysława Frankowskiego. W polu karnym Lecha doszło do małego zamieszanie, w którym dobrze odnalazł się Świderski, który wyłożył piłkę prawemu pomocnikowi Jagi, a ten strzałem z ostrego kąta pokonał Buricia. Prowadzenie ekipy Ireneusza Mamrota nie trwało jednak długo. Kilka minut później gola dającego wyrównanie zdobył Thomas Rogne, który dobił strzał Gytkjaera. Lech poszedł za ciosem i w 33. minucie prowadził już w Białymstoku 2:1. Mocny strzał lewą noga zza pola karnego oddał Marcin Wasilewski, pokonując bezradnego Kelemena. Christian Gytkjaer mógł trzy minuty później podwyższyć prowadzenie, ale w sytuacji sam na sam z golkiperem Jagiellonii trafił wprost w niego, ułatwiając mu interwencję. Tuż przed przerwa szansę na wyrównanie miał Świderski, ale piłka po jego strzale z woleja poszybowała ponad poprzeczką.

Co nie udało się przed przerwą, udało się zaraz po niej. Karol Świderski otrzymał świetne podanie od Poletanovicia i mocnym strzałem po ziemi dał gospodarzom remis. W 60. minucie pięknym strzałem głową popisał się Gumny, ale czujny w bramce Kelemen zdołał obronić swój zespół przed utratą kolejnej bramki. Obie ekipy nie ustawały w walce o 3 punkty, dzięki czemu oglądaliśmy ciekawe widowisko. W 71. minucie piłkę do siatki strzałem głową skierował Trałka, tyle że w momencie dośrodkowania znajdował się na pozycji spalonej i sędzia Frankowski gola nie uznał. W końcówce meczu obie ekipy miały jeszcze okazje by objąć prowadzenie, jednak brakowało precyzji, w związku z czym mecz zakończył się remisem 2:2.

Jagiellonia Białystok 2:2 Lech Poznań

21. Frankowski, 50. Świderski – 27. Rogne, 33. Wasielewski

Jagiellonia Białystok: Kelemen – Burliga, Runje, Mitrović, Guilherme – Romanczuk – Frankowski, Pospisil, Poletanović (74. Kwiecień), Novikovas (82. Sheridan) – Świderski (69. Bezjak)

Lech Poznań: Burić – Gumny, Goutas, Rogne, Kostewycz – Tiba (84. Gajos), Trałka, Jevtić (68. Amaral) – Wasielewski, Gytkjaer (85. Tomczyk), Jóźwiak

Widzów: 12 988