LOTTO Ekstraklasa: Podział punktów w Kielcach. Korona wyrównała w ostatnich minutach!

Aktualizacja: 3 lut 2022, 10:40
22 lut 2019, 22:35

Korona Kielce zremisowała z Pogonią Szczecin 1:1 w ramach 23. kolejki LOTTO Ekstraklasy. Pomimo niezłej postawy Portowców w pierwszej połowie, po raz kolejny nie zdołali sięgnąć po komplet punktów na wyjeździe.

Biorąc pod uwagę dotychczasową grę Pogoni na wyjazdach (2 zwycięstwa, 2 remisy i aż 6 porażek) przypuszczać było można, że to Korona będzie stroną dominującą w tym spotkaniu. Podopieczni Kosty Runjaicia od pierwszych minut robili jednak wszystko, by w tym meczu poprawić niekorzystną statystykę.

Od samego początku spotkania Portowcy kontrolowali jego przebieg, nie dopuszczając gospodarzy pod własne pole karne. W 20. minucie Adam Buksa otrzymał świetne podanie od Kozulja, które otworzyło mu drogę do bramki. Młodzieżowy reprezentant Polski mocnym strzałem pokonał Michała Miśkiewicza, dając tym samym prowadzenie swojej drużynie. Kilkanaście minut później Pogoń mogła prowadzić już 2:0, jednak gol strzelony przez Radosława Majewskiego nie został uznany, bo ten w momencie podania od Guarrotxeny znajdował się na pozycji spalonej. Tuż przed przerwą bliska wyrównania była Korona, która przez pierwsze 45 minut nie stworzyła sobie zbyt wielu okazji strzeleckich. Podobnie jednak jak w przypadku Majewskiego, na spalonym w momencie podania znajdował się Felicio Brown Forbes i jego dość efektowne trafienie z niewielkiej odległości nie zostało uznane. Do przerwy Pogoń prowadziła więc 1:0.

Po zmianie stron okazji do podwyższenia prowadzenia nie wykorzystał Buksa, który w dogodnej sytuacji przymierzył tuż obok słupka. Przez dość długi fragment meczu żadna z drużyn nie była w stanie wykreować sobie ciekawej okazji do zmiany wyniku. Dopiero w 84. minucie stały fragment gry przyniósł podopiecznym Gino Lettieriego upragnione wyrównanie. Z lewej strony boiska rzut wolny wykonywał Vato Arveladze i zrobił to na tyle dobrze, że piłka znalazła drogę do bramki. Piłka skozłowała jeszcze tuż przed bramkarzem, jednak żaden z piłkarzy znajdujących się w polu karnym jej nie dotknął i gol zapisany został 20-letniemu Gruzinowi. Spotkanie tym samym zakończyło się podziałem punktów.

Korona Kielce 1:1 Pogoń Szczecin

84. Arveladze – 20. Buksa

Korona Kielce: Miśkiewicz – Rymaniak, Márquez, Tamm (46. Pucko), Kovacević – Gardawski, Petrak (66. Arveladze), Gnjatić, Żubrowski – Górski (62. Soriano), Brown Forbes

Pogoń Szczecin: Załuska – Bartkowski, Fojut, Malec, Nunes – Podstawski, Drygas, Kozulj (80. Delew), Majewski (86. Żyro) – Guarrotxena (46. Kowalczyk), Buksa

Sędzia: Paweł Raczkowski