LOTTO Ekstraklasa: Podział punktów w meczu Śląska z Koroną

Aktualizacja: 3 lut 2022, 10:47
16 gru 2018, 17:25

Śląsk Wrocław zremisował 1:1 z Koroną Kielce i przedłużył serie spotkań bez zwycięstwa do sześciu. Korona dzięki remisowi wyprzedziła Wisłe Kraków i zrównała się punktami z czwartym Piastem Gliwice.

Pierwsza groźna sytuacja miała miejsce już na początku spotkania gdy do wypiąstkowanej przez Hamrola piłki dopadł Tarasovs decydując się na uderzenie z pierwszej piłki jednak okazało się minimalnie niecelne. W 27.minucie Śląsk przeprowadził kontratak, który mocnym strzałem zakończył Pich wyprowadzając gospodarzy na prowadzenie. Po zdobyciu bramki Wrocławianie dominowali i w 39.minucie Piech pokonał po raz drugi bramkarza gości jednak w tej sytuacji arbiter zasygnalizował pozycję spaloną napastnika Wrocławian. W doliczonym czasie gry Soriano uderzył oddał strzał głową jednak piłka zatrzymała się na poprzeczce.

Na początku drugiej połowy za uderzenie przeciwnika łokciem czerwoną kartkę otrzymał Dorde Cotra. Korona przewagę jednego zawodnika wykorzystała dziesięć minut później gdy Michał Gardawski uderzeniem głową z pięciu metrów pokonał Słowika. W ostanich minutach Korona dążyła do zdobycia zwycięskiego gola i była bliska w 86.minucie gdy strzał z szesnastu metrów na rzut rożny wybił Słowik. W doliczonym czasie gry bliscy zdobycia bramki byli gospodarze jednak od straty bramki przyjezdnych uchroniła poprzeczka.

Śląsk Wrocław – Korona Kielce 1:1 (1:0)