LOTTO Ekstraklasa: Podział punktów w Warszawie po niezłym spotkaniu!

Aktualizacja: 3 lut 2022, 11:13
28 wrz 2018, 22:29

Legia Warszawa zremisowała z Arką Gdynia 1:1 w ramach 10. kolejki LOTTO Ekstraklasy. Prowadzenie gościom dał Maciej Jankowski, dla gospodarzy bramkę zdobył zaś Michał Kucharczyk.

Obie drużyny mierzyły się ze sobą także 14 lipca w Superpucharze Polski, wówczas górą byli Gdynianie. Dziś na ławce trenerskiej mistrza Polski nie było już jednak Deana Klafuricia, który prowadził Legię w tamtym spotkaniu.

Już w 3. minucie na prowadzenie wyszli goście. Aleksandar Kolev otrzymał podanie w pole karne od jednego z partnerów, obrócił się z piłką pomimo naporu Jędrzejczyka i idealnie wystawił futbolówkę nabiegającemu Maciejowi Jankowskiemu, który mocnym strzałem przy bliższym słupku pokonał Radosława Cierzniaka. Zaskoczona takim obrotem spraw Legia, starała się szybko odpowiedzieć na utratę bramki, ale to przyjezdni lepiej operowali piłką w środku pola. Dopiero pod koniec pierwszej połowy podopieczni Ricardo Sa Pinto poważnie zagrozili bramce Pavelsa Steinborsa. W pole karne dośrodkowywał Stolarski, ale pomimo wygranej główki, piłki w bramce łotewskiego golkipera nie zdołał umieścić Wieteska. Chwilę później było już jednak 1:1. Z prawej strony centrował tym razem Antolić, a ponownie pojedynek główkowy wygrał Mateusz Wieteska. Młody obrońca odegrał jednak piłkę za siebie, wprost na Michała Kucharczyka, a ten skierował ją do pustej bramki.

Po przerwie nadal oglądaliśmy ataki z obu stron. Ofensywnym graczom Arki i Legii brakowało jednak skuteczności pod bramką rywala. W 71. minucie kapitalnej okazji do objęcia prowadzenia nie wykorzystał Dominik Nagy, który minimalnie spudłował z niewielkiej odległości po centrze Szymańskiego. W 85. minucie gracze Legii domagali się rzutu karnego, po tym jak Marić upadając w polu karnym podciął Carlitosa, ale sędzia Gil nie dopatrzył się przewinienia. Gospodarze nie zamierzali poprzestawać tylko na jednej bramce, ale nie potrafili zaskoczyć golkipera Arki, który dobrze spisywał się w tym meczu. Ostatecznie spotkanie zakończyło się remisem 1:1.

Legia Warszawa 1:1 Arka Gdynia (1:1)

45. Kucharczyk – 3. Jankowski

Legia Warszawa: Cierzniak – Stolarski (84. Kante), Wieteska, Jędrzejczyk, Hloušek – Antolić (76. Martins), Cafú, Kucharczyk, Szymański – D. Nagy, Carlitos.

Arka Gdynia: Steinbors – Zbozień, Marić, Helstrup, Marciniak – Deja (32. Danch), Janota (90+1. Aankour), Nalepa, Zarandia (79. Siemaszko) – Kolev, Jankowski