LOTTO Ekstraklasa: Pogrom w Sosnowcu! Lech rozbił bezradne Zagłębie

Aktualizacja: 3 lut 2022, 10:47
16 gru 2018, 20:01

Lech Poznań w ramach 19. kolejki LOTTO Ekstraklasy pokonał Zagłębie Sosnowiec aż 6:0. Dzięki wysokiemu zwycięstwu podopieczni Adama Nawałki awansowali na 4. pozycję w tabeli.

Pierwsze minuty spotkania nie zapowiadały takiego pogromu. Zagłębie potrafiło stworzyć sobie kilka okazji pod bramką Jasmina Buricia, jednak golkiper Lecha nie dał się zaskoczyć. Pierwsza bramka dla Kolejorza padła w 23. minucie. Robert Gumny dopadł do zagranej z lewej strony piłki i mocnym uderzeniem z dystansu pokonał Dawida Kudłę. Przed przerwą goście podwyższyli prowadzenie, tym razem za sprawą uderzenia głową Christiana Gytkjaera. Tuż przed przerwą gola kontaktowego mógł zdobyć Konrad Wrzesiński, jednak z ostrego kąta mając pustą bramkę, trafił w słupek.

Po zmianie stron rozpoczął się festiwal strzelecki Lecha Poznań. W 50. minucie Gytkjaer zagrał z prawej strony do Tymoteusza Klupsia, a ten mocnym strzałem pokonał golkipera gospodarzy. Kilka minut później było już 4:0. Gumny zagrał futbolówkę na prawą stronę do Klupsia, ten odegrał do Joao Amarala, a Portugalczyk z niewielkiej odległości pokonał bezradnego dziś Kudłę. W 78. minucie ponownie do głosu doszedł Amaral i tym razem ponownie oddał mocny strzał podwyższając, wysokie już prowadzenie Kolejorza. W samej końcówce wynik spotkania ustalił 16-letni Filip Marchwiński, który wykorzystał dobre podanie od Makuszewskiego. Lech rozgromił Zaglębie Sosnowiec aż 6:0, dzięki czemu awansował na 4. pozycję w tabeli LOTTO Ekstraklasy.

Zagłębie Sosnowiec 0:6 Lech Poznań

23. Gumny, 41. Gytkjaer, 50. Klupś, 58. Amaral, 78. Amaral, 87. Marchwiński

Zagłębie Sosnowiec: Kudła – Heinloth (76. Kumor), Jędrych, Cichocki, Polczak – Mráz, Babiarz, Milewski (64. Rzonca), Vokić (61. Banasiak) – Pawłowski, Wrzesiński

Lech Poznań: Burić (9. Putnocky) – Gumny, Janicki, Vujadinović, Kostewycz – Makuszewski, Trałka, Tiba, Klupś (71. Marchwiński) – Amaral (83. Wasielewski), Gytkjaer