LOTTO Ekstraklasa: Remis w Białymstoku na zakończenie sezonu

Aktualizacja: 3 lut 2022, 12:04
4 cze 2017, 20:15

Jagiellonia Białystok zremisowała 2:2 z Lechem Poznań w spotkaniu 37. kolejki LOTTO Ekstraklasy. Wynik ten oznacza, że obie te drużyny zagrają w europejskich pucharach.

Pierwsze dziesięć minut spotkania to masa niedokładności z obu stron. Żadna ekipa nie potrafiła stworzyć sobie dogodnej sytuacji, a w zamian za to mieliśmy dużo walki w środku pola. W 11. minucie Maciej Makuszewski po składnej akcji Lecha podał piłkę do Radosława Majewskiego, a ten silnym strzałem dał prowadzenie Kolejorzowi.

Lechici podwyższyli prowadzenie w 39. minucie kiedy to kapitalnym podaniem popisał się Darko Jevtić. Do futbolówki doszedł Łukasz Trałka i w sytuacji sam na sam nie dał szans bramkarzowi gospodarzy.

Druga połowa należała zdecydowanie do graczy z Białegostoku. To oni przeważali w meczu i udokumentowali to w 77. minucie kiedy to Jacek Góralski mocnym strzałem zaskoczył Matusa Putnockiego i piłka zatrzepotała w siatce. Dziesięć minut później było już 2:2. Tym razem świetną akcję przeprowadzili gospodarze i gola wyrównującego zdobył Novikovas.

Ostatecznie więcej bramek już nie padło i mecz zakończył się remisem 2:2, który oznacza, że zarówno Lech jak i Jagiellonia zagrają w eliminacjach do Ligi Europy.