LOTTO Ekstraklasa: Sen o Warszawie po raz kolejny niespełniony. Legia wygrywa z rozpędzonym Kolejorzem i wskakuje na fotel lidera!

Aktualizacja: 3 lut 2022, 12:08
17 maj 2017, 22:16

Szlagier, który powoduje palpitacje w sercach kibiców po raz kolejny został rozstrzygnięty na korzyść warszawskiej Legii, która pokonała Lecha Poznań 2:0. Legioniści tym meczem udowodnili dlaczego są najlepszą drużyną w Polsce, a Kolejorz po raz kolejny nie wytrzymał presji i nie wykorzystał swojej szansy na objęcie prowadzenia w Lotto Ekstraklasie.

Już w 7. minucie świetnym długim podaniem popisał się Dąbrowski, który idealnie otworzył drogę do bramki Odjidji Ofoe, który bardzo mocnym strzałem umieścił piłkę w bramce Lecha Poznań. W 12. minucie bliski podwyższenia wyniku był Guilherme, który łatwo ograł obrońców Kolejorza, ale trafił tylko w boczną siatkę. W 18. minucie szansę miał Lech, ale mocny strzał Raduta przeleciał wysoko nad poprzeczką. Ten sam piłkarz w 21. minucie bił rzut wolny w pole karne, ale piłka minęła głowy wszystkich piłkarzy. W 25. minucie w swoim polu karnym faulował Majewski, ale sędzia nie widział tej sytuacji. W 28. minucie faulowany w polu karny był Kownacki, ale sędzia również nie zareagował. W 41. minucie bliski zdobycia gola był Jodłowiec, ale piłka o kilka centymetrów minęła bramkę Kolejorza.

Już na początku drugiej połowy świetną indywidualną akcją popisał się Makuszewski, który zwiódł dwóch zawodników Legii i bardzo szybko znalazł się w polu karnym. Jego strzał jednak trafił tylko w boczną siatkę. W 66. minucie bliski zdobycia bramki był Guilherme, ale w ostatniej chwili linię strzału przeciął Bednarek, a piłka wyleciała na rzut rożny. W 79. minucie groźny strzał z rzutu wolnego oddał Moulin, ale pewnie w bramce Putnocky. W 82. minucie Robak próbuje oddać strzał z dystansu, ale ten o kilka metrów mija bramkę Malarza. W 83. minucie świetne podanie na wolne pole posyła Jodłowiec, który świetnie wypatrzył Kucharczyka, który wykorzystał sytuacje sam na sam i podwyższył prowadzenie Legii na 2:0.

Legia Warszawa (7′ Odjidja-Ofoe, 83′ Kucharczyk) 2:0 Lech Poznań

Lech Poznań: Putnocky – Kędziora – Wilusz – Bednarek – Kostevych – Gajos (76′ Tetteh) – Trałka – Makuszewski – Radut – Majewski (60′ Robak) – Kownacki

Legia Warszawa: Malarz – Jędrzejczyk – Dąbrowski – Pazdan – Hlousek – Jodłowiec – Moulin – Guilherme (74′ Kucharczyk) – Odjidja Ofoe – Nagy (64′ Hamalainen) – Radović (87′ Kopczyński)