Lotto Ekstraklasa: Śląsk wyraźnie lepszy w Płocku

Aktualizacja: 3 lut 2022, 12:04
2 cze 2017, 22:27

Na zakończenie sezonu 2016/17 Lotto Ekstraklasy piłkarze Śląska Wrocław pewnie pokonali w Płocku miejscową Wisłę 3-0. Bohaterem drużyny gości został Mario Engels – zdobywca dwóch bramek.

Pierwszą z nich Niemiec zdobył już w 9. minucie. Engels wykorzystał falatną interwencję bramkarza gospodarzy, który mówiąc kolokwialnie ,,wypluł” piłkę przed siebie, a tam stał 23-latek. Śląsk Wrocław atakował częściej, ale to w 43. minucie świetną okazję stworzyli sobie gospodarze po rzucie rożnym. Piłka minęła lewy słupek bramki gości po uderzenie głową Bartłomieja Sielewskiego.

W 58. minucie prowadzenie gości podwyższył Engels. Niemiec wykończył pięknie zespołową akcję Śląska, a asystował mu Mateusz Lewandowski. Sześć minut później wynik meczu ustalił Kamil Biliński. Napastnik wrocławian kapitalnym strzałem z dystansu nie dał szans stojącemu w bramce Wisły Mateuszowi Kryczce.

Śląsk Wrocław zakończył ten sezon na 11. miejscu, wyprzedzając dzięki temu zwycięstwu Wisłę Płock.

Wisła Płock – Śląsk Wrocław 0:3 (0:1)