Lotto Ekstraklasa: Spokojna wygrana Górnika z KGHM Zagłębiem, dwie bramki Angulo!

Aktualizacja: 3 lut 2022, 10:48
28 paź 2018, 23:43

Górnik Zabrze w dobrym stylu pokonał na własnym stadionie KGHM Zagłębie Lubin 2-0 w przedostatnim ze spotkań 13. kolejki Lotto Ekstraklasy. Obie bramki dla gospodarzy zdobył Igor Angulo.

Sennie rozpoczęte spotkanie w Zabrzu rozkręciło się około 15. minuty, kiedy to strzał Damjana Bohara z piątego metra wybił Loska. W 17. minucie odpowiedzieli gospodarze, Wolsztyński do Angulo, ten z dość trudnej pozycji uderzył z tzw. dużego palca, niestety dla niego metr obok bramki. W 37. minucie sędzia jednoznacznie wskazał na rzut karny dla zabrzan, wszystko przez to, że Tosik przewrócił w polu karnym Zapolnika i zdaniem arbitra był faulowany, co potwierdził konsultując się z sędziami VAR. Do futbolówki podszedł Igor Angulo, który pewnie strzelił i mimo, że bramkarz wyczuł kierunek to nie zdołał obronić tej próby Hiszpana. Górnik prowadził 1-0. Na domiar złego w doliczonym czasie gry pierwszej połowy druga żółtą kartkę i w konsekwencji czerwoną zobaczył Sasa Balić. Fatalne zachowanie zawodnika KGHM Zagłebie Lubin, co tylko pogorszyło i tak słabą już sytuację gości. Ostatnie słowo w pierwszej połowie należało do Bohara, który z pola karnego huknął na bramkę Górnika, ale dobrze interweniował Loska.

Ledwo wyszły obie ekipy z szatni, a Górnik prowadził już 2-0. Kolejne trafienie w tym spotkaniu zaliczył Igor Angulo. Jimenez dograł w pole karne do Angulo, a ten w 32 sekundzie 2. połowy trafił na 2-0. Cztery minuty później próbowali zaatakować lubinianie, z dystansu groźnie uderzył Starzyński, lecz Loska zdołał odbić piłkę. W 54. minucie powinno być 3-0, ponownie będący w znakomitej dyspozycji Igor Angulo, który strzelił płasko, a Hładun zdołał zatrzymać piłkę. W 80. minucie ładna próba Żurkowskiego z ok. 30 metrów. Piłka o centymetry minęła jednak słupek. W ostatniej akcji spotkania wielką szansę na honorowe trafienie mieli goście, po dośrodkowaniu z rzutu wolnego strzał z bliska odbił jednak instynktownie Loska i Tuszyński mógł tylko złapać się za głowę. Ostatecznie Górnik wygrał to spotkanie 2-0 po bardzo słabym występie KGHM Zagłębia Lubin.