Lotto Ekstraklasa: Spokojne zwycięstwo Korony Kielce

Aktualizacja: 3 lut 2022, 11:25
11 lut 2018, 17:19

Udanie w roku 2018 weszła ekipa Gino Lettieriego. Kielecka Korona pewnie pokonała 3-0 na stadionie w Niecieczy miejscową Termalicę Bruk-Bet i odniosła tym samym swoje dziewiąte zwycięstwo w tym sezonie.

Od początku spotkania gospodarzy straszył Nika Kacharava. Najpierw Gruzin miał idealną okazję po dobrym podaniu od Gorana Cvijanovicia, ale jego lob nad Dariuszem Trelą nie okazał się skuteczny i futbolówka minęła lewy słupek bramki Bruk-Betu. Chwilę później jednak szczęście uśmiechnęło się do Gruzina. Kacharava podbiegł do niepewnego swoich decyzji Treli i zablokował jego wybicie, co przełożyło się na prowadzenie Korony. Kuriozalny gol dla gości stał się faktem.

Zawodnicy Bruk-Betu starali się odrobić jednobramkową stratę, ale ich zapał był skutecznie gaszony przez dobrze dysponowanego tego dnia graczy Korony. W 40. minucie doskonałą szansę miał Szymon Pawłowski, ale jego strzał minął prawy słupek bramki strzeżonej przez Zlatana Alomerovicia.

W 72. minucie prowadzenie ,,złocisto-krwistych” podwyższył Jacek Kiełb. Czołowy zawodnik Korony wykorzystał świetne podanie od Cvijanovicia i pewnym strzałem pokonał bezradnego Trelę. Kropkę nad i postawił w 87. minucie strzałem z dystansu Mateusz Możdzeń.

Korona po tym spotkaniu znalazła się na piątym miejscu w tabeli, umacniając swoją pozycję w grupie mistrzowskiej. Bruk-Bet Nieciecza natomiast znajduje się tuż nad strefą spadkową.

Termalica Bruk-Bet Nieciecza – Korona Kielce 0:3 (0:1)

0:1 Kacharava 14′