LOTTO Ekstraklasa: Wisła dwukrotnie wychodziła na prowadzenie, ale trzy punkty zostają w Kielcach!

Aktualizacja: 3 lut 2022, 12:08
17 maj 2017, 20:22

Korona Kielce pokonała na własnym stadionie Wisłę Kraków 3:2 (1:2) w spotkaniu 34. kolejki piłkarskiej LOTTO Ekstraklasy. Wynik ten zakończył serię pięciu kolejnych meczów “Złocisto-Krwistych” bez zwycięstwa.

Z powodu awarii prądu na Kolporter Arenie mecz rozpoczął się z półgodzinnym opóźnieniem. Pierwsze ofensywne akcje przeprowadzili gospodarze, ale dwa stałe fragmenty gry z okolic pola karnego rywali nie zakończyły się nawet strzałem na bramkę. Odpowiedź Wisły była znakomita i w 6. minucie gry zespół z Krakowa cieszył się z pierwszej bramki.  Szybką akcję lewą stroną boiska skutecznie wykorzystał Peter Brlek. Na wyrównanie nie trzeba było czekać, gdyż już w 18. minucie bramkę po strzale głową zdobył Radek Dejmek, który wygrał walkę w powietrzu z Arkadiuszem Głowackim. W pierwszej części gry goście jeszcze raz wyszli na prowadzenie, tym razem na listę strzelców wpisał się Krzysztof Mączyński. Reprezentant Polski nabiegł na wypitą przed pole karne piłkę i precyzyjnym strzałem z ponad 20 metrów pokonał Łukasza Załuskę.

Po przerwie lepsi, a na pewno skuteczniejsi byli gospodarze. Bramka na 2:2 padła w 54. minucie, kiedy to ponownie po rzucie rożnym futbolówkę do bramki skierował Mateusz Możdżeń. Chwilę później arbiter podyktował dyskusyjny rzut karny, wykorzystany następnie przez Jacka Kiełba. Zespół z Kielc po raz pierwszy w tym spotkaniu wyszedł na prowadzenie i jak się później okazało nie oddał już go do ostatniego gwizdka sędziego. W 66. minucie sytuacje Wisły Kraków jeszcze bardziej skomplikował Ivan Gonzalez. Obrońca “Białej Gwiazdy” za lekkie uderzenie w twarz Macieja Górskiego został ukarany drugą żółtą kartką i musiał opuścić plac gry. Korona kontrolowała przebieg meczu do jego końca i następnie mogło cieszyć się ze zwycięstwa.

Korona Kielce – Wisła Kraków 3:2 (1:2)

Bramki: Dejmek, Możdżeń, Kiełb oraz Brlek i Mączyński.

Korona Kielce: Borjan – Rymaniak, Dejmek, Grzelak, Kallaste – Możdżeń, Żubrowski – Kiełb (80. Marković), Aankour (55. Cebula), Pyłypczuk (46. Kotarzewski) – Górski.

Wisła Kraków: Załuska – Cywka, González, Głowacki, Špičić – Mączyński, Brlek, Llonch (63. Bartosz) – Boguski (80. Štilić), Małecki – Ondrášek (70. Uryga).