Lotto Ekstraklasa: Zabójcza końcówka w Nowym Sączu! Remis na zakończenie rundy

Aktualizacja: 3 lut 2022, 11:31
16 gru 2017, 19:54

Sandecja Nowy Sącz w ostatnim swoim meczu w tej rundzie, zremisowała w domowym spotkaniu z Lechią Gdańsk 2:2 (1:0). Nowosądecka drużyna zremisowała, choć gdańszczanie jeszcze w 91. minucie meczu prowadzili 2:1.

Goście przyjechali do Niecieczy z pewnością źli po ostatniej porażce na własnym obiekcie z Pogonią Szczecin (1:3). Na początku spotkania byli bardzo niemrawi, mieli kłopoty z rozgrywaniem piłki, co skrzętnie wykorzystali gospodarze. W 17. minucie Kolew wyprowadził Sandecję na prowadzenie. Bułgar wykorzystał błąd Joao Nunesa, który poślizgnął się we własnym pulu karnym, stanął oko w oko z Dusanem Kuciakiem i swojej okazji nie zmarnował. Niedługo później wyrównać mogli podopieczni Michaela Owena, ale uderzenie z woleja Marco Paixao okazało się minimalnie niecelne.

Do końca połowy, goście mieli przynajmniej dwie dobre okazje na zdobycie gola. Jedną z nich zmarnował Flavio Paixao, podobnie jak wcześniej, jego brat nie trafiając celnie. Jeszcze przed zmianą stron, niezłą sytuację zmarnował Simeon Sławczew, ale w tym przypadku po prostu dobrze obronił Michał Gliwa.

W drugiej odsłonie, gdańszczanie w końcu wzięli się do roboty i odrobili jednobramkową stratę. W 51. minucie po niezłej akcji, Flavio Paixao popisał się celnym, płaskim uderzeniem przy słupku, czym doprowadził do wyrównania. Po zdobytej bramce, wydawało się, że inicjatywę przejęła drużyna przyjezdna. Podopieczni Michaela Owena sposób na defensywę Sandecji znaleźli jednak dopiero w 87. minucie. Wówczas Joao Olivieira ograł dwóch defensorów gospodarzy i pokonał Michała Gliwę. Nie było to jednak ostatnie słowo w tym meczu. Chwilę później, w 2. minucie doliczonego czasu gry, Patrik Mraz Wykorzystał zamieszanie w polu karnym gdańszczan i z bliskiej odległości wpakował piłkę do siatki.

Sandecja Nowy Sącz – Lechia Gdańsk 2:2 (1:0)

Bramki: Kolew (17.), Mraz (90.) – F. Paixao (51.), Oliveira (87.)

Sandecja: Gliwa – Basta, Piter-Bucko, Szufryn (15. Kraczunow), Mraz – Danek (80. Brzyski), Baran, Kasprzak, Trochim (71. Piszczek), Małkowski – Kolew

Lechia: Kuciak – Stolarski, Wojtkowiak, Nunes, Wawrzyniak (78. Vitoria) – Balde (83. Oliveira), Sławczew, Łukasik, Peszko – F. Paixao – M. Paixao (90. Żukowski)

Żółte kartki: Mraz, Kolew, Kraczunow – Balde