Lotto Ekstraklasa: Zagłębie gromi Miedź Legnice

Aktualizacja: 3 lut 2022, 10:41
17 lut 2019, 17:23

W pierwszym niedzielnym spotkaniu 22. kolejki Lotto Ekstraklasy Zagłębie Lubin pokonało 3:0 Miedź Legnice. Dzięki zwycięstwu Lubinianie awansowali na ósma pozycję w ligowej tabeli.

Pierwsze minuty to gra głównie w środkowej części boiska, a pierwsza groźna miała miejsce w pierwszym kwadransie gry gdy uderzenie z dystansu Starzyńskiego odbił przed siebie Kanibołocki, a do odbitej piłki dobiegł Bartłomiej Pawłowski, których wyprowadził Miedziowych na prowadzenie. Dwie minuty później kolejny błąd defensywy przyjezdnych wykorzystał Damjan Bohar, który po raz drugi umieścił piłkę w siatce Miedzi. Kolejne minuty to przewaga Lubinian, którą mógł wykorzystać Balić jednak jego strzał dobrze obronił bramkarz Legniczan.

Drugą połowę od mocnego uderzenia rozpoczęli Lubinianie, gdy na strzał z dystansu zdecydował się Filip Jagiełło jednak po raz kolejny dobrą interwencją popisał się Kanibołocki.W 82.minucie bramkarz przyjezdnych zagrał piłkę wprost pod nogi Jagiełły, który nie miał problemu z umieszczeniem piłki w opuszczonej bramce Miedzi.

Zagłębie Lubin – Miedź Legnica 3:0 (2:0).